Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Uşak'taki yardım kampanyasında toplanan 3 tır ihtiyaç malzemesi Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi.

Bayırbucak Türkmenlerine yardım
banner628
 Uşak'ta Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan kampanyada toplanan gıda ve ihtiyaç malzemelerini taşıyan 3 tır yola çıktı. 

Hayrat İnsani Yardım Derneği ve Uşak Belediyesi işbirliğiyle başlatılan kampanya kapsamında toplanan ihtiyaç malzemelerinin tırlara yüklenmesinin ardından düzenlenen etkinlikte konuşan Hayrat İnsani Yardım Derneği yetkilisi Mustafa Yankın, Bayırbucak Türkmenlerinin güç şartlarda yaşam mücadelesi verdiklerini belirtti.

Yankın, Türkmenlerin yanında olduklarını, bölgede yaşanan gelişmelerin Türkiye tarafından yakından izlendiğinin altını çizerek, şöyle dedi:

"Gönül coğrafyamızda kanayan yaralara merhem olmak, aç ve açıktaki insanlara kol kanat germek adına her gün Türkiye’nin değişik yerlerinden yardım tırları bölgeye gidiyor. Suriye’de yaşayan ve bombalar altında mücadele veren soydaşlarımıza yardım elimizi uzatmak maksadıyla başlattığımız kampanyaya Uşaklı hemşehrilerimiz büyük ilgi göstermiştir. Un, kuru gıda, yağ, çocuk maması, giyecek ve battaniye gibi acil olan ihtiyaçlara yönelik topladığımız 3 tır dolusu yardımı gönderiyoruz."

Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç de Türkiye'nin dünyanın her tarafındaki yardıma muhtaç insanlara elini uzattığını belirterek, "Kendisi ihtiyaç sahibi olup da bir kilo bulgurunu, kuru fasulyesini buraya getirip veren insanların olduğuna şahit oldum. Bu yardımseverlik duygusu bizim insanımızın önemli bir karakteridir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

Uşak Müftüsü Fuat Altıntaş'ın yaptığı duanın ardından 3 yardım tırı bölgeye gönderildi. 


YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER