BATI KENT LİLER DİREKTEN DÖNDÜ YENİ PLAN KABUL EDİLDİ

BATI KENT LİLER DİREKTEN DÖNDÜ YENİ PLAN KABUL EDİLDİ

BATI KENT LİLER DİREKTEN DÖNDÜ YENİ PLAN KABUL EDİLDİ
banner282

Batı Kentliler adeta direkten döndü. Belediye Meclisi AK Partili belediye meclis üyelerinin çekimser kalması, MHP ve CHP li meclis üyelerinin evet oyu kullanması ile Batı Kent’te imar değişikliği yapılmasını kabul etti. Bu karara göre Batı Kent mevcut konumunu koruyacak. Batı Kent sakinleri yaklaşık bir Milyon liraya aldıkları araziyi Belediyeye bağışlayacaklar. Ancak Meclisin bu kararının mahkemeden dönebileceği belirtiliyor.

            1992 Yılında Erhan Akçay tarafından kurulan Batı Kent Uşak’ın en gözde sitesi. Zamanlar Belediye imar alanında olmadığı için Bayındırlık müdürlüğünden imar izni alınarak bu site yapılmış. Daha sonra Belediye sınırları içine girince de işin kolayına kaçılmış ve başka bir alan alınıp belediyeye terk edileceğine Batı Kent’in yolları ve yeşil alanları belediyeye bağışlanmış. Bu işlem yapılırken Erhan Akçay bunun ileride sorun teşkil edeceğini düşünmemiş. Sitenin etrafı çit ile kapalı olmasına rağmen imar planında açık gösterilmiş. Bu olayı fark eden bazı uyanık işadamları ise Sitenin etrafını satın alarak inşaat yapmak için kolları sıvamışlar.

Batı Kentliler Erhan AKÇAY’ın damadına ait arazide Osman Yıldırım Oktay inşaat başlayıncaya kadar oldukça rahatmış. Ne zaman ki Osman Yıldırım Oktay kendilerine yol açılmasını ve doğalgaz verilmesini istemiş o zaman kıyamet kopmuş. Konu mahkemelik olunca da mahkeme yolun açılmasını istemiş. Ancak yol açılınca site site olmaktan çıkacağı için belediye yönetimi ve Batı Kentliler uzun süredir bu konuya çözüm arıyorlardı. Batı Kent Başkanı Tacettin Polat ve Belediye Başkanı Ali Erdoğan’ın eşi Aysun Erdoğan en sonunda bu konuyu birlikte çözdüler. Tacettin Polat 37 dönüm bir araziyi alarak Belediyeye bağışlıyor Aysun Hanım da planları çizdi ve şimdilik konu çözüm yolunda ilerleme kaydetti. Ancak Batı Kent çevresinde imar planında açık görünen yollara güvenerek yer alanların mahkemeye başvurması her şeyi değiştirebilir.

            Son derece modern şekilde yapılan ve Uşak’a yön veren İşadamlarının oluşturduğu Batı Kent’te elektrik hatları, ısıtma sitemleri, telefon hatları gibi tesisatlarda yeraltından geçirilmiş. Site oldukça güvenli ve temiz. Uşak’ta siteler anlamında örnek lan Batı Kent’in imar konusunun çözümlenmesini isteyen belediye Başkanı Ali ERDOĞAN Mecliste yaptığı konuşmada “Uşak’taki bir çok okul burada yaşayan vatandaşlarımız tarafından yapılmıştır. Bu insanlar İlin en önce gelen insanlarıdır. Yüzlerce işçi çalıştırmaktalar ve Uşak’a katkı sağlamaktadırlar. Güvenli bir sitede oturmayı hak eden insanlardır. Güvenlik artık çok önemli. Güvenli sitelerde oturmak herkesin hakkı. Bundan sonra bu tür konu ile ilgili kim gelirse gelsin yardımcı olacağız. Batı Kent lilere sağlanan haklar diğer sitelere de sağlanacak” dedi.

Yapılan oylamada AK partili üyeler çekimser kalırken MHP ve CHP li üyelerin oylarıyla mevcut durumun korunması ve yeni plan değişikliği kabul edildi.  

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER