Basketbolda Karesi Rüzgarı

Basketbolda Karesi Rüzgarı

Basketbolda Karesi Rüzgarı
banner282
Karesi Basketbol tarafından düzenlenen toplantıda, Karesi Basketbol kurmayları basın mensuplarıyla bir araya geldi. Karesi Basketbol’un plan ve hedeflerinin anlatıldığı toplantıda konuşan Karesi Basketbol şube sorumlusu Talha Esen tüm ekip olarak büyük bir özveri içinde çalıştıklarını ifade ederek isim sponsoru arayışı içinde olduklarının altını çizdi.
Karesi Basketbol kurmayları düzenlenen basın toplantısında basın mensupları ile bir araya geldi. Karesi Basketbol takımının masaya yatırıldığı istişare toplantısında konuşan Karesispor Başkanı Ahmet Ayan "Karesispor bünyesinde Basketbol takımı kurulmuştur, basketbol ve spor dünyasına hayırlı olmasını diliyorum. Geçen yıl genç basketbol takımımız ile yaşadığımız Balıkesir il üçüncülüğümüz ve arkasından Fenerbahçe Ülker, Darüşşafaka Doğuş ve Bandırma Kırmızı genç basketbol takımlarımı ile düzenlediğimiz turnuva sonrası bu basketbol hareketini kalıcı hale getirip A takım düzeyine taşıma kararı aldık. Anıl Hocam sportif direktörümüz olarak Deniz Efe idari menajerimiz olarak gecelerini gündüzlerine katarak bu oluşumu tamamlamaya çalışıyorlar. Amacımız Balıkesir spor ve basketbol kültürünü üst seviyeler çıkarmak ve bu kültürü gençlere aşılamak"dedi.
banner563
Karesi Basketbol Sportif Direktörü Ali Uyanık ise "Bu toplantıda sizlerle basketbol A takımımızın basketbol liglerine girdiğini ilan etmek ve yaptığımız planlamalarımızı siz basın mensuplarımızla istişare etmek için bir araya geldik. Bu yıl genç bir kadroyla, Balıkesir’li gençleri mümkün olduğu kadar kullanarak Türk Basketbolunda bir model oluşturacak şekilde bir A takım planlamamız var. Bunun yanı sıra alt yapılarımız Karesi Basketbol Akademimiz ile birlikte Türk Basketbolunda kalıcı, uzun vadeli ciddi bir şekilde organize olmak peşindeyiz. Umuyorum ki bu hedeflerimiz kısa, orta ve uzun vadede kendini gerçekleştirecek ve Karesi Basketbol Türk basketbolunda kendine kalıcı güçlü bir pozisyon edinecektir"şeklinde konuştu.
Karesi Basketbol Şube Sorumlusu Talha Esen ise Karesi Basketbol bir proje dahilinde oluştuğuna dikkat çekerek "Gençlerimizi kazanmaya yönelik yapabileceklerimizi düşünürken bir proje kapsamında ortaya çıktı Karesi Basketbol. Spor ve basketbol bu konuda bizim çok dikkatimizi çekti. Çok hızlı ilerleyerek yol kat ettik ve bir yerlere geldik ekip olarak. Şimdi artık A takımımızı kuruyoruz. Şehirdeki herkesin desteğine ihtiyacımız var. Halkımızın, iş adamlarımızın siz gazetecilerin desteğine ihtiyacımız var. Dört koldan sarılarak Balıkesir’de güzel bir ekol yaratmak için biz her şeyimizi ortaya koyduk. Spor yada basketbol deyince bunun belli çarpanları var. Ben buradan iş adamlarımıza da gerekli duyuruyu yapmak istiyorum. Basketbolda bir isim hakkı vardır Fenerbahçe Ülker gibi, her takımın bir ön ismi vardır. Bizde yerel bir şirkete isim hakkımızı vermek istiyoruz. Bunun yanı sıra alt yapımıza ve genç takımlara çok önem veriyoruz. Umarım her şey istediğimiz gibi olur ve başarılı bir sezon geçiririz"dedi.
YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER