Başkent’te Kazı Sezonu, 30 Eylül’de Sona Eriyor

Başkent’te Kazı Sezonu, 30 Eylül’de Sona Eriyor

Başkent’te Kazı Sezonu, 30 Eylül’de Sona Eriyor
banner282
Ankara Büyükşehir Belediyesi Alt Yapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) Genel Kurulu’nda alınan kararla, 1 Nisan’da başlayan kazı sezonu 30 Eylül’de sona erecek. Acil durumlar ve arızalar dışında kazı yapılamayacak.
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını yürüten AYKOME yetkilileri, okulların açılma tarihinin ve yağış mevsiminin yaklaşması nedeniyle can, mal ve trafik güvenliği bakımından kazı sezonunun kapandığını belirterek, bahar aylarında sezon başlayana kadar kazı yapılmasına izin vermeyeceklerini bildirdiler.
ACİL DURUMLARDA KAZI YAPILABİLECEK
Acil durumlarda ve arızalarda kazı yapılmasına izin verilebileceğini belirten AYKOME yetkilileri, kaçak kazı çalışmalarını önlemek için gezici ekiplerce aralıksız denetim yapılacağını vurguladılar. Yetkililer, vatandaşların duyarlı olmasını da isteyerek, şikayetlerin, ALO 153 numaralı Mavi Masa hattına bildirilebileceğini söylediler.
AYKOME Genel Kurulu’nda her yıl, kazı sezonunun başlangıç ve bitiş tarihleri belirlenirken, altyapı çalışmalarının koordineli olarak yürütülmesi sağlanıyor. Asfalt ve kaldırımların, diğer altyapı çalışmaları nedeniyle tekrar tekrar kazılıp yeniden yapılmasını önlemek amacıyla, ilgili kurum, kuruluş ve birimler ortak çalışma yürütüyor.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER