Başkan Cahan İlkokul Öğretmenini Unutmadı

Belediye Başkanı Nurullah Cahan İlkokul Öğretmeni Ali Uludağ’ı evinde ziyaret ederken, kendilerini bugüne getiren öğretmenlerini asla unutmadıklarını ifade etti.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan İlkokul Öğretmeni Ali Uludağ’ı evinde ziyaret etti. Başkan Cahan’ın okuduğu ilkokul olan Ergenekon İlkokulu’nda büyük emeği olan öğretmeni Ali Uludağ’ı unutmadı. Ziyarette eski günler yad edilirken, Cahan’ın okul yıllarından kalan fotoğrafları Öğretmeni Uludağ’ın albümünden çıktı. Okul zamanında yaşanan hatıraların da konuşulduğu ziyarette Başkan Cahan öğretmenlerinin değerini her zaman bileceğini belirtti.

Öğretmenlerimizi asla unutmayız

İlkokulda ve ondan sonraki eğitim hayatında öğretmenleri asla unutmadıklarını söyleyen Belediye Başkanı Nurullah Cahan, ömrü boyunca bu nedenle öğretmenlerine minnet duyacağını aktardı. Bu bağlamda 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde de öğretmeninin yanında olmak istediğini aktaran Cahan, “1984 yılında ilkokuldan mezun oldum. Okuduğum 5 yılda bize Öğretmenimiz Ali Uludağ büyük emek harcadı. Bu vesileyle Öğretmenler Günü’nde bizleri geleceğe hazırlayan ve bugünlere gelmemize vesile olan Ali Hocamı ziyaret etmek istedik. Eşimle birlikte gelerek o günlerde bizlere aktardığı bilgilerden dolayı kendilerine minnet duygumuzu tekrar belirttik. Kendisi bizi derslerde olduğu gibi sosyal aktiviteler ile de çok başarılı yetiştirdi. Onun katkılarıyla spora girdim ve hentbol branşında il birinciliği başarısını tattım. Kendilerini bundan sonra da ziyaret etmeye devam edeceğim. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi

Öğrencim Nurullah Cahan’ı görmekten mutluyum

Öğrencisinin ziyaretinden dolayı heyecan yaşadığını dile getiren Emekli Öğretmen Ali Uludağ, “Belediye Başkanımız Nurullah Cahan’ı bizim günümüz olan Öğretmenler Günü’nden bir gün öncesinden görmenin mutluluğunu yaşadım. Bütün öğretmenler öğrencilerinin iyi yerlerde olmasını ister. İşte Nurullah Cahan da bu konuda benim gurur duyduğum öğrencilerden birisi oldu. Biz meslek hayatımız boyunca evlatlarımız olarak gördüğümüz öğrencilerimizin vatana ve millete fayda sağlaması için çaba verdik. Zamanın şartlarında dahi spordan eğitim başarına kadar öğrencilerimizle büyük başarılar elde ettik. Yıllar sonra verdiğimiz emeklerin karşılığını bu şekilde almak bizleri duygulandırdı. Görevimi layıkıyla gerçekleştirdiğini bir kez daha görmek benim için onur oldu. Belediye Başkanımız Nurullah Cahan’ın öğrencim Nurullah Cahan olarak beni ziyaret etmesinden dolayı teşekkür ederim diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 11:28
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER