Ayvalık Kültür Merkezinin Yapımında Tamamen Yeni Teknoloji Kullanılacak

Ayvalık Kültür Merkezinin Yapımında Tamamen Yeni Teknoloji Kullanılacak

Ayvalık Kültür Merkezinin Yapımında Tamamen Yeni Teknoloji Kullanılacak
banner628
Ayvalık’ta Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in girişimleri sonucunda ilçeye kazandırılan kültür merkezinin inşaatına ilgili firma tarafından başlanıldı.
Ayvalık Kültür Merkezinin yapımında tamamen yeni teknoloji kullanılacağı açıklanırken, kazılan temelde Jet Grout teknolojisi uygulanarak her türlü depreme dayanıklı halde olacağı bildirildi.
Bu gün Ayvalık Kültür Merkezi inşaatına giderek incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Jet Grout teknolojisi ile yapılmaya başlanan çalışmalarda temele açılacak silindir şeklindeki çukurlara sıkıştırılmış beton sütunlar oluşturularak bunun üzerine temel betonunun atılacağını ve depreme dayanıklı olacağını söyledi.
Ayvalık Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan kültür merkezinde çok amaçlı toplantı salonları ve sergi salonlarının yanı sıra kulis odaları ve bir çok amaca kullanılacak bölümler bulunacak.
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Küçükköy yol ayrımında bulunan trafonun yan tarafındaki araziye bir kültür merkezi yaptırdıklarını ve çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdüğünü kaydetti.
Küçükköy kültür merkezi 400 kişilik konferans salonuna sahip olacak bu kültür merkezi dünyaca ünlü plajlara sahip Sarımsaklı’da ki otellerde konaklayan firmalar kongrelerini yapabilecekler. Paneller, konferanslar için kullanılabilecek.
Ayrıca kültür merkezi Kükükköy ve Sarımsaklı’da yaşayanların yanı sıra Ayvalık halkının da düğünlerini, eğlencelerini yapabilecekleri bir merkez olarak da kullanılabilecek.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER