ATAMIZI VEFATININ 80.YILINDA SAYGIYLA ANDIK

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. Yıl dönümünde Vali Funda Kocabıyık’ın katılımları ile 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda tören düzenlendi.

ATAMIZI VEFATININ 80.YILINDA SAYGIYLA ANDIK
banner604

Düzenlenen anma programına Vali Funda Kocabıyık ile birlikte, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Belediye Başkanı Nurulah Cahan, Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz, Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Adem Duru, Baro Başkanı Kazım Kargı, Vali Yardımcıları Ömer Kalaylı, Muammer Balcı, Meral Batı Demirbaş, Valilik Hukuk Müşavirleri Ayşe Şeyda Çağlar, Adem Uslan, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı J. Albay Yalçın Baysal, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Naçar, kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri, emniyet ve askeri personel, şehit aileleri ve gazi dernekleri yönetimleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde tüm yurtta olduğu gibi çalınan eş zamanlı sirenler eşliğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir kez daha saygı ile anıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından göndere çekilen Türk Bayrağı yarıya indirildi. Çelenk sunma törenin ardından anma programı Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen program ile devam etti.

Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan anma programı kapsamında, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Okul müdürünün açılış konuşmasından sonra Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Öntuğ Atatürk ve Uşak konulu bir konuşma yaptı. Konuşmalardan sonra şiirler okunarak Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi. Kuvayı Milliye Oratoryosunun sahnelendiği program Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesi tarafından sanat galerisinde hazırlanan Atatürk konulu resim sergisinin ziyaret edilmesiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 13:31

Kazım ŞEN

banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER