Aşudu-palanga 470 Seferberlik Şehitleri Anıldı

Aşudu-palanga 470 Seferberlik Şehitleri Anıldı

Aşudu-palanga 470 Seferberlik Şehitleri Anıldı
banner282
Darende’nin Günpınar Mahallesi’nde iş adamı Hasan Yıldırım tarafından yaptırılan anıt çevresinde Aşudu-Palanga 470 Seferberlik Şehitleri’ni anma programının bu yıl sekizincisi yapıldı.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra anıtı yaptıran iş adamı Hasan Yıldırım bir konuşma yaparak, “Zaman birlik ve beraberlik zamanıdır. Müslüman toplumu olarak hiçbir zaman birliğimizi ve dirliğimizi bozmadan birbirimize sahip çıkmak zorundayız. Burada tek amacımız, Mevla’nın rızasını kazanmak için, insanlık adına hizmet etmeye çalışmaktır. Şehitlerimize minnet ve şükranlarımızı ömür boyu sürdürmek zorundayız” dedi.
Yazar Ayhan Erdem de, ülkemizin bir savaşın içinde olduğunu belirterek, "100 yıl önce birinci dünya harbi bizim yüreklerimizi yakmış, ocaklarımızı söndürmüş. Memleketinden ayrılanlar bir daha eşlerine, çocuklarına ve evlerine kavuşamamışlar. Onların yolunu bekleyenler de vuslatı yaşayamamışlar. O günleri yaşamış ulusun fertleri olarak bugün yine Türk Silahlı Kuvvetlerinin galip geleceği anlamsız savaşın içerisindeyiz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Hafız Aydın Duman Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua okudu.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER