Aşkar, Ankara’daki Terör Saldırısını Kınadı

Aşkar, Ankara’daki Terör Saldırısını Kınadı

Aşkar, Ankara’daki Terör Saldırısını Kınadı
banner628
banner629
Memur-Sen Zonguldak İl Başkanı Kamuran Aşkar, Ankara’daki terör saldırısına tepki gösterdi.
10 Ekim Cumartesi sabahı meydana gelen terör saldırısında çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesi çok sayıda kişinin de yaralanması üzerine basın açıklamasında bulunan Memur-Sen Zonguldak İl Başkanı Kamuran Aşkar, “İnsanlık yoksulu ve vicdan yoksunu bir terör örgütünün Ankara’daki insanlık dışı ve insanlık suçu hükmündeki eylemiyle canımız acıdı, yüreğimiz yandı” dedi.
Terörün insanları öldürdüğünü ve insanlığı hedef aldığını ifade eden Aşkar, şöyle dedi:
“İnsanlıktan nasipsiz bir terör örgütünün “kansız iki canlı bombacısı” tarafından gerçekleştirilen birliğimizi, kardeşliğimizi, biz’i hedef alan terör eylemi, yüreklerimize yas, gözlerimize yaş bıraktı. Ancak, biz terörle mücadeleyi bırakmayacağız. Biz, terörü besleyen kirli mahfilleri ortaya çıkarmakta, ifşa etmekte kararlı olacağız. Patlayan bombalar hepimizi hedef aldı. Biz’i öldürmek istediler. Terör örgütlerinin vahşet ve cinnet ateşiyle ölenler, teröristlerce öldürülenler bizim evladımız, bizim komşumuz, bizim gencimiz, bizim yaşlımız. Kimimiz kadim dostunu, kimimiz çocukluk arkadaşını yitirdi. Hepimiz canlarımızı kaybettik. 97 insanımızı yitirdik. 97 canımızı kaybettik. Fakat terörü, terörden medet umanları, terör üzerinden bizi ayrıştırmak isteyenleri sevindirmeyeceğiz. Birbirimize can olma hasletimizi kaybetmeyeceğiz. Biz olma, bir olma, iri olma, diri olma hassasiyetimizden vazgeçmeyeceğiz. Ankara’yı kana bulayan, milletimizi yasa boğan, 97 insanımızın hayatla bağını kopartan canileri ve onları azmettirenleri, kim olduğuna, hangi gerekçeyle hareket ettiğine, neyi hedeflediğine, kime hizmet ettiğine bakmaksızın lanetliyoruz. Bu alçakça saldırıyı yapan taşeronların, teröre asıl işverenlik yapanların, azmettirenlerin, vahşet emrini verenlerin bir an önce bulunmasını ve hak ettikleri şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Devletin bütün kurumlarını, yetkililerini, siyasi partileri, siyasi liderleri ve tüm siyasi aktörleri, Türkiye’nin bütün sivil toplum örgütlerini teröre karşı tek ses olmaya, terörü bitirmeye kararlı nefes olmaya, ortak hareket etmeye, yasta ortaklaşmaya, terörle mücadeleye yoğunlaşmaya davet ediyoruz. Reyhanlı’da teröre kurban verdiklerimiz, Suruç’ta arkalarından ağıt yaktıklarımız, terör kurşunlarıyla şehit mertebesine uğurladıklarımız ve son olarak Ankara’da Gar Meydanında ölümlerine ağladıklarımız ne rakam ne de sayıydılar. Onlar, bu ülkenin vatandaşı, insanca yaşama hakkına sahip insanlarıydılar. Terör, insanlarımızı öldürüyor.
Terör örgütleri, insanlığımızı hedef alıyor. Terör eylemleriyle, dostluğumuz, kardeşliğimiz, huzurumuz, refahımız yok edilmek isteniyor. Terör, “Yeniden Büyük Türkiye” hedefinden vazgeçmemiz için sahaya sürülüyor.”
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER