ANKARA´DAKİ PATLAMA UŞAK´TA LANETLENDİ

Ankara´da Barış Mitinginde meydana gelen 2 ayrı patlamada çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesinin ardından, Uşak´ta Eğitim-Sen ve birçok STK tarafından yapılan yürüyüşle saldırı protesto edildi.

ANKARA´DAKİ PATLAMA UŞAK´TA LANETLENDİ
banner601


Yürüyüşe siyasi parti üyeleri de destek verirken, Uşak Belediyesi önünden sloganlar eşliğinde Tiritoğlu parkına kadar yürüyen kalabalık burada saygı duruşunda bulunarak basın açıklaması yaptı.
Saldırıyı gerçekleştirenlerin bir an önce bulunmasını isteyen Eğitim-Sen Uşak Şube Kadın Sekreteri İsyan Can Meriç, "DİSK, KESK, TTP ve TMMOB´un çağrısı ile Ankara´da düzenlenen barış mitingi öncesinde kalabalık içinde peş peşe patlatılan bombalar sonucunda onlarca kişi hayatını kaybetmiş, yüzlerce arkadaşımız yaralanmıştır. Barış talebinden rahatsız olan malum güçler yine harekete geçmiş, tek hedefi barış taleplerini haykırmak olan on binlerce insanın içinde bomba patlatarak savaş ve kandan beslendiklerini bir kez daha göstermiştir. Bugün Ankara´da yaşanan vahşi katliamın sorumlularını uzaklarda aramaya gerek yoktur. Ankara´da yaşanan saldırı, emekçilerin barış, demokrasi ve özgürlük taleplerini hedef almıştır” dedi.
Kalabalık, patlama yerinin olduğu fotoğrafların yanında mum yakıp, hayatını kaybedenler için gözyaşı döktü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
AMAN DİKKAT
AMAN DİKKAT - 5 yıl Önce

ÇOK DİKKATLİ OLMALIYIZ KAOS TÜCCARLARI İŞBAŞINDA TERÖRİSTLER KÖŞEYE SIKIŞTI YA TESLİM OLACAKLAR YADA TÜKENECEKLER
ŞEHİRLERDEKİ İŞBİRLİKÇİLERİ İNSANLARIMIZI KIŞKIRTIYOR BARIŞ GÖSTERİSİ VB BUNLAR TERÖRİSTLERİ KURTARMAK AMAÇLI VATANDAŞIMIZ UYANIK OLMALI

SIRADAKİ HABER