Akşehir’de 9 Mahalleye 9 Sentetik Çim Saha

Akşehir’de 9 Mahalleye 9 Sentetik Çim Saha

Akşehir’de 9 Mahalleye 9 Sentetik Çim Saha
banner628
Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi tarafından Büyükşehir Yasası ile Akşehir’in birer mahallesi haline gelen 9 belde ve köye sentetik çim saha yapılıyor.
Atakent, Yazla, Çakıllar, Adsız, Değirmenköy, Karahüyük, Karabulut, Ortaköy ve Çamlı mahallelerinde yapımına başlanan sentetik çim sahaların yılsonuna kadar tamamlanması bekleniyor.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, “Akşehir Belediyesi olarak merkez mahallelerde yaptığımız hizmet ve yatırımlar kadar Büyükşehir Yasası ile şehrimizin birer mahallesi haline gelen eski belde ve köylerimizdeki yatırım ve hizmetlerimize de devam ediyoruz. Akşehir’imizin Atakent, Yazla, Çakıllar, Adsız, Değirmenköy, Karahüyük, Karabulut, Ortaköy ve Çamlı olmak üzere 9 mahallesinde sentetik çim saha yapımı için çalışmalarımızı başlattık. 1 milyon 239 bin + KDV proje bedeli olan çim sahalarımız sayesinde bu mahallelerimizde yaşayan gençlerimiz ve çocuklarımızda spor yapma imkanına kavuşmuş olacaklar. Tamamlandığında 20x40 metre ve 25x45 metre olacak olan bu sentetik çim sahalarımızdan bir tanesi de üzeri kapalı olarak hizmet verecek. Bunların yanı sıra yine merkez ve yeni bağlanan 9 mahallemizde de basketbol ve voleybol sahalarımızın yapımı için de çalışmalarımız başlamış durumdadır. Değerli hemşehrilerimiz hizmetin en iyisine, en güzeline layıktır. Akşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın zihnen, bedenen ve sosyal yönden en iyi hizmetleri alması yaşam kalitesinin artırılması için hizmetlerimizi ve yatırımlarımızı artırarak devam ettireceğiz” dedi.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER