AK Partili Nükhet Hotar: ’’Başkanlık Sistemi Karma Sistemin Düzenli Ve Güçlü Halidir’’

AK Partili Nükhet Hotar: ’’Başkanlık Sistemi Karma Sistemin Düzenli Ve Güçlü Halidir’’

AK Partili Nükhet Hotar: ’’Başkanlık Sistemi Karma Sistemin Düzenli Ve Güçlü Halidir’’
banner628
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir 2. Bölge milletvekili adayı Nükhet Hotar, seçim çalışmalarına Ege Genç İşadamları Derneği, Balkan Göçmenleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Alsancak Kordon boyunda gerçekleştirdiği esnaf ziyaretiyle devam etti. Başkanlık sistemi ile ilgili de konuşan Hotar, “7 Haziran seçimlerinde başkanlık sistemini çok iyi anlatamadık. Sistemi desteklemeyen eminiz ki bilmediği için desteklemedi. Başkanlık sistemi karma bir sistemin daha düzenli ve güçlü halidir” ifadelerini kullandı.
Alsancak Kordon’da esnaf ziyaretinde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, esnafın güler yüzü ve yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kordon boyu esnafının istek ve taleplerini dinleyen Hotar, esnafın desteğinin kendisini çok memnun ettiğini belirterek, “Esnafımız ekonominin en temel taşı. AK Parti olarak her zaman esnafın yanında olduk. Güzel İzmir’imizin simgelerinden Kordon boyundaki sıcak esnafımızın da desteğini aldığımız görmek 1 Kasım’da gerçekleşecek genel seçimler öncesi bizlere güç verdi. Esnafımızın istek ve talepleri doğrultusunda var olan sorunlarının çözümünün Ankara’da da takipçisi olacağız” dedi.
"HEDEFİMİZ TÜRKİYE’Yİ MUASIR MEDENİYETLER SEVİYESİNE ULAŞTIRMAK"
Ege Genç İşadamları Derneği Başkanı Seda Kaya ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret eden Hotar sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekti. İzmir’de bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarına ellerinden gelen desteği verdiklerinin altını çizen Hotar, “İzmir’de bulunan sivil toplum kuruluşlarımızın kurumsal bazda dilek ve isteklerini dinliyoruz. Özellikle İzmir’de yaşayan genç iş adamlarının bir araya gelerek böyle bir topluluk oluşturması çok sevindirici. Tüm sivil toplum kuruluşlarına elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Sizlerden isteğimiz Türkiye’nin istikrarı için bizi desteklemeniz. AK Parti olarak kurulduğumuz günden beri hedefimiz Türkiye’yi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu muasır medeniyetler seviyesine yükselterek daha iyi yerlere taşımak” diye konuştu.
“ÇOCUKLARIMIZIN AYNI ÜLKEDE DAHA İYİ ŞARTLAR ALTINDA YAŞAMALARINI İSTİYORUZ’’
AK Parti olarak Türkiye’nin gelecek nesillerine çok daha güzel bir ülke bırakmak hedefinde olduklarını vurgulayan Hotar, “Çocuklarımızın aynı ülkede daha iyi şartlar altında yaşamalarını istiyoruz. Bunun için eleştiri, destek, öneri istiyoruz. Bu, gelişmenin en iyi yolu. AK Parti bugünlerine istişare kültürüyle gelmiştir. Bizlere yapılan eleştirilerin hepsini dinlemeye ve cevaplamaya hazırız. Çünkü biz hatalarımızdan ders alarak en iyisine ulaşacağımıza inanıyoruz” dedi.
“BAŞKANLIK SİSTEMİ KARMA SİSTEMİN DÜZENLİ HALİDİR’’
Başkanlık sistemi ile ilgili de konuşan Hotar, “7 Haziran seçimlerinde başkanlık sistemini çok iyi anlatamadık. Sistemi desteklemeyen eminiz ki bilmediği için desteklemedi. Başkanlık sistemi karma bir sistemin daha düzenli ve güçlü halidir” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER