AK Partili Kuzu’dan 3’üncü Köprü İşçilerine Ziyaret

AK Partili Kuzu’dan 3’üncü Köprü İşçilerine Ziyaret

AK Partili Kuzu’dan 3’üncü Köprü İşçilerine Ziyaret
banner628
AK Parti İstanbul 2’nci Bölge Milletvekili Adayı Burhan Kuzu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapımında çalışan işçileri ziyaret etti. Kuzu, “7 Haziran’daki seçimde oyunuzu kime vermiş olursanız olun, 1 Kasım’da memleketin etrafında dönen dolapları da dikkate alarak oyunuzu AK Parti’ye verin ve istikrarı yeniden yakalanmasını sağlayın” dedi.
AK Parti İstanbul 2’nci Bölge Milletvekili Adayı Burhan Kuzu, yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde çalışan işçileri ziyaret etti. Kuzu’ya AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve İlçe teşkilatı üyeleri eşlik etti. Proje genel Müdürü Fadıl Yazıcı, tarafından ağırlanan Kuzu, önce köprüyü gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Köprüde karşılaştığı işçilerle de kısa süreli sohbet eden Kuzu, işçilerin ’dünyanın en uzun kulesine ve en geniş köprüsüne sahibiz’ sözleri ile keyiflendi. Kuzu, işçilerin isteği üzerine işçilerle birlikte köprünün önünde de fotoğraf çekildi.
Daha sonra işçilerle yemekhanede bir araya gelen Burhan Kuzu, yaptığı konuşmada, “Bu devasa bir eserdir. Dünyada bir numaradır. O bakımdan bunu önemsiyoruz. Hem işi üslenmiş firmalarımıza hem de sizlere teşekkür ederiz. Biz hem siyaset alanında hem de yurtdışına gittiğimiz zaman gururla bu çalışmalarımızı anlatıyoruz. 3’üncü Köprü ve 3’üncü Havaalanı devasa projelerdir. Bunlar bir hükümetin önemli icraatlarıdır” dedi.
"IMF’YE BORÇ VEREN BİR ÜLKEYİZ"
3’üncü köprü ve 3’üncü havaalanı gibi projeleri yapabilmek için hükümetin istikrara ihtiyacı olduğunu belirten Kuzu, “Hükümetler bu tür projeleri yapabilmek için istikrara ihtiyaç duyar. Eski yıllarda bunlar yapılamıyordu. Bizim devraldığımız Türkiye’de maalesef ki bu icraatları göremiyorduk. Rahmetli Ecevit Hollanda’ya giderek bir miktar borç para istedi. Ama maalesef istediği parayı vermediler. Geldiğinde havaalanında koca başbakan hüngür hüngür ağladı. Ben de televizyonda izleyince evde ağladım. Çünkü bu ülkenin evladı olarak o durum çok ağrımıza gitmişti. Ama şimdi IMF’ye borcunu ödemiş, IMF’ye borç veren biz ülkeyiz. IMF bizden 5 milyar dolar borç talep ediyor. Bu önemli bir aşamadır. Bunlar devasa yatırımlardır” diye konuştu.
"TÜRKİYE’DE KOALİSYON, İŞLERİN DURMASI DEMEKTİR"
Kuzu, “Bu yatırımlar bize düşman da kazandırdı” diyerek, “Kimi ülkeler kıskandı. Gezi olaylarının arkasındaki tahrik sebebi budur. Tabi eski yıllara dönmek demek koalisyonlar demektir. Türkiye’de koalisyon demek işlerin durması demektir. Hiçbir koalisyon döneminde Türkiye kalkınmamıştı. Koalisyon küçülme dönemleridir. Günü gün etme dönemleridir. 1999’de deprem oldu. Koalisyon var, kasada para yok. Ecevit hükümeti ne yapsın? Depremzedelere BM Fonu’ndan gelen parayı emeklilere maaş olarak vermek zorunda kaldı. Bunlar şuanda çok geride kaldı. Ama istikrarsızlık durumunda aynen geri gelir. 6 ayda Yunanistan battı. Yunanistan’da kalkınmış ülkeler gibiydi. Bir karmaşa oldu, adamlar ekmek bulamaz duruma geldi” diye konuştu.
İşçilerden 1 Kasım seçimleri için destek isteyen Kuzu, “7 Haziran’daki seçimde oyunuzu kime vermiş olursanız olun, partinize saygımız vardır. O partiden de kopmayın. Ama oyunuzu en azından memleketin etrafında dönen dolapları da dikkate alarak AK Parti’ye vererek istikrarı yeniden yakalanmasını sağlayın. Öteki partilerimizin tek başına iktidara gelme şans gözükmüyor. Sadece AK Parti’de görünüyor. Sizinde ufak bir desteğinizle bu iş olacak” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER