95’lik Yogi Kazım Sırlarını Anlattı

95’lik Yogi Kazım Sırlarını Anlattı

95’lik Yogi Kazım Sırlarını Anlattı
banner628
Yogi Kazım olarak bilinen 95 yaşındaki yogi ve sağlıklı yaşam üstadı Kazım Gürbüz sağlıklı yaşamın sırlarını paylaştı.
Yogi Kazım olarak bilinen 95 yaşındaki yogi ve sağlıklı yaşam üstadı Kazım Gürbüz, ANSİAD 14’üncü olağan toplantısının konuğu oldu. Antalya’da bir otelde düzenlenen toplantıya ANSİAD Başkanı Ali Edoğlu, ANSİAD üyesi iş insanları ve eşleri ile basın mensupları katıldı. Başkanlığını iş insanı Ali Bıdı’nın yaptığı toplantıda konuşan Yogi Kazım Gürbüz, “Ruh bedeni çok iyi beslerse beden kolay kolay ihtiyarlamaz. Hayatım boyunca çok ciddi sağlık sorunları yaşadım. Her zaman kendimi yenileyeceğime, beynimdeki güçle bedenimi kontrol edebileceğime inandım. Kendi kendimle, yani ruhumla konuştum. Bu ruh bende olduğu sürece benim bedensel olarak yenemeyeceğim hiçbir problem yoktur. Çünkü, dünyada hiç kimse tedavi etme gücüne sahip değildir. Tedavi insanın kendi beynindeki güçle gerçekleşir. Doktorlar da hastalıkların çeşidine göre bilgilerini uygularlar, hastayı beynindeki güç tedavi eder” dedi.
"BENDEKİ MEZİYET VE HAKİMİYET HEPİMİZDE VAR"
Kendinde bulunan meziyet ve hakimiyetin tüm insanlarda olduğunu göstermeye geldiğini söyleyen Kazım Gürbüz, “Geçirdiğim bir trafik kazasında belim kırıldı. Tıp otoriteleri, ömür boyu sakat kalacağımı, vücudumun belden aşağısının fonksiyonunu yitirdiğini bildirdiler. Doktorlar tıbben yapılabilecek hiçbir şey olmadığını söylediler. Ancak, ben vücudumu çok iyi tanıyordum. Yıllarca insan bedeni ve irade üzerine eğitim görmüş bir kişi olarak hiç yılgınlığa düşmedim. Kendi geliştirdiğim farklı tedavi yöntemlerini, kendi bedenim üzerinde denemeye başladım. Felcimi iyileştirmek ve yeniden ayağa kalkmak konusunda çok kararlı, çok sabırlı ve çok inançlıydım. Uzun süren çabalarım sonucunu verdi ve tekrar eski sağlığıma kavuşmayı başardım. Bir insan isterse irade ve nefis eğitimi ile bütün uzuvlarına hakim olmayı öğrenerek, uzun yıllar hastalıksız ve mutlu yaşayabilir. Bendeki meziyet ve hakimiyet hepinizde var. Önemli olan bunu hissedip, farkında olup içindeki gücü açığa çıkarabilmek” diye konuştu.
Yogi Kazım Gürbüz, “Çok uzun yıllar yurt dışında yaşadım. Bu dönemde genç kalmak, sağlıklı ve uzun yaşamak için bir çok devlet başkanı, ünlü sanatçılar, yabancı diplomatlar genç kalmak, sağlıklı ve uzun yaşamak için ya da tıbbın çare bulamadığı sorunlar yüzünden peşime düştüler. Çok cazip teklifler aldım. Amerika’ya yerleşmem için çok cazip koşullar önerildi. Krallar, dünyanın önde gelen devlet adamları devamlı yanlarında kalmam için tekliflerde bulundular. Bu insanlara bilgilerimi uygulayarak, onların sağlıklı yaşaması için gereken yardımı yaptıktan sonra, bu cazip tekliflere teşekkür ederek, benim amacım, bilgilerimi dünya insanlarının tümüne sunmak. Maddeye kapılıp manevi zenginliğimi azaltmayı düşünmüyorum” ifadelerini kulandı.
Hayatının ikinci dönüm noktasını 2001 yılında doktorlar tarafından kanser teşhisi konması olarak açıklayan Yogi Kazım Gürbüz, şöyle devam etti:
“2001 yılında yaşadığım besin zehirlenmesi sonrasında hızla kilo kaybetmeye başladım. Doktorlar kanser teşhisi koydular. Geçirdiğim ameliyat sonrasında sol böbreğimi, dalağımı ve pankreas kuyruğumu aldılar. Artık her türlü hareket yasaktı. Doktorların bu önerisine ’Hayır’ dedim. Kanser olduğuma inanmadım. Çok kilo kaybetmiştim, yürümekte bile zorlanıyordum ama ben, yine de kendimi yenileyeceğime, beynimdeki güçle bedenimi kontrol edebileceğime inanıyordum. Kendi kendimle, yani ruhumla konuşuyordum. Bu ruh bende olduğu sürece benim bedensel olarak yenemeyeceğim hiçbir problem yoktur’ diyordum kendime. Çünkü, dünyada hiç kimse tedavi etme gücüne sahip değildir. Tedavi insanın kendi beynindeki güçle gerçekleşir. Doktorlar da hastalıkların çeşidine göre bilgilerini uygularlar, hastayı beynindeki güç tedavi eder.”
Tüm insanların bu becerilerinden yararlanarak kendi gibi olabileceğini savunan Yogi Kazım Gürbüz, uyguladığı vücut yenileme sistemi ile ilgili olarak, “Ben sadece bilgimi uygularım, vücudu yenileyip, gençleştiren ya da sağlığına kavuşturan insanın kendi ruhudur” diye konuştu.
Her insanın günde 5 dakika kendine ayırarak en aşağı 15 sene daha genç kalacağını vurgulayan Kazım Gürbüz, iş insanlarına "Kaliteli bal, sebze meyve yiyin, bol bol su tüketin, hareketi yaşam tarzınız haline getirin" önerisinde bulundu.
Toplantıda kızı Hikmet Gürbüz ile birlikte yoka hareketlerinden örnekler gösteren Yogi Kazım Gürbüz’ü ANSİAD üyesi iş insanları ilgiyle izledi. Üyeler de yoka hareketlerine eşlik etti.
Toplantı, ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu ve Toplantı Başkanı Ali Bıdı’nın konuşmacı Kazım Gürbüz’e plaket vermesiyle son buldu.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER