3d Yazıcı Ve Tasarım Merkezi Açıldı

3d Yazıcı Ve Tasarım Merkezi Açıldı

3d Yazıcı Ve Tasarım Merkezi Açıldı
banner628
banner629
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın seçim beyannamesinde yer alan vizyon projelerinden 3 D Yazıcı ve Tasarım Merkezi düzenlenen törenle açıldı.
Körfez mahallesi Seyhan sokak numara 6 adresinde üç katlı bir binada bulunan merkezin açılışına İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın yanı sıra Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılışta konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, ”Adaylık projelerimden olan burasının açılışını yapmaktan büyük mutluluk duymaktayım. Projede Bakanımızın da bizlere önemli katkıları oldu. Üniversitemizin, hocalarımızın, milli eğitimimizin, birçok kuruluşumuzun destekleriyle çok önemli olan merkezimizi birlikte açıyoruz. Muhtar Hizmet Masası Türkiye’de bir ilkti örnek proje seçilmişti. Artık Bakanlık talimatıyla tüm belediyelerde muhtarlık müdürlükleri oldu. Bisiklet projemizi 6 yıl önce hayata geçirdik. Bu sene hükümetin politikası haline geldi. Bisiklet yolları örnek oldu. Okul Hizmet Masası, Bebek Emzirme Kabinlerimiz, gençlere yönelik olarak Cephanelikte spor kompleksimiz, Genç Girişimciler Merkezimiz ve son olarak 3D Yazıcı Merkezimiz de örnek alınacaktır. Açılışımızı yaptığımız bu merkezimizle çocuklarımızın, gençlerimizin tanışmasını istiyoruz. Tasarım yetenekleri gelişsin. 3 D Yazıcı Sistemlerine ilgi duysunlar istiyoruz. Bu tasarım merkezi sayesinde Türkiye belki de 3 d yazıcısını üreten ülke olacak. Bu merkez güçlü Türkiye’nin gelecekte ülkeler ve uygarlıklar mücadelesinde yine anlı şanlı geleceğine ufak bir mihenk taşı olacaktır. Okullarda da bu uygulamanın hayata geçmesini temenni ediyoruz. 3D Yazıcı sınıflarının kurulması gerektiğine inanıyoruz. Belediye olarak buna katkı da sağlarız. Sanayi devrimi olarak da nitelendirilen bu alanda bir sıçrama tahtası olarak destek verilsin istiyoruz. Şehrimize ve ülkemize merkezimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.
İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu da konuşmasında, “Türkiye’ye örnek olmak, Türkiye projesi haline gelmektir. 3D Yazıcı ve Tasarım Merkezi’nin son derece aktif ve verimli olarak kullanılacağına inanıyorum. Başkanımıza kentimize böyle bir merkez kazandırdığı için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, “Gençlerimiz ne hayal ediyorsa bu merkezle o hayallerini hayata geçirebileceklerdir. Gelecekte akıl teriyle zengin olmak mümkün olacak. Nevzat Doğan’ı böylesine önemli bir merkezi açtığı için kutluyorum. Burası, ülkenin her yerinde yaygınlaşması için öncü olacaktır” dedi.
Mili Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Üniversitesi ile de işbirliğinin yapılacağı merkez, gençlerde teknoloji okuryazarlığının arttırılması, gençlerin üç boyutlu modelleme becerilerinin geliştirilmesi ve teknik eğitimlerinin verilmesinde önemli rol oynayacak. Proje, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor. Ağırlıklı olarak gençlere yönelik hizmet verecek olan merkezde eğitmen, asistan olmak üzere üç personel görev yapacak. Herhangi bir ücretin talep edilmediği merkez, hafta içi her gün mesai saatleri içinde hizmet verecek. Son teknolojik yazıcıların yer aldığı merkezde 3D yazıcıların tüm fonksiyonları gençlere öğretilecek. Merkez de gençlerin tasarım kabiliyetlerini geliştirecek yazıcılarla birçok model çıktısını almak da mümkün olacak.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER