23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Uşak’ta düzenlenen törenler kutlandı. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı
banner628

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, 15 Temmuz Şehitler Meydanı'ndaki Atatürk anıtına çelenk bıraktı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından kutlama programına geçildi. 


Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 23 Nisan'ı tüm çocuklara armağan ettiğini belirterek "Bizler geleceğimizin teminatı çocukları en güçlü şekilde hazırlıyor ve eğitiyoruz. Bu asil milletin güzel çocukları, bu önemli ve anlamlı günü bütün dünya çocuklarıyla paylaşarak kutluyor." dedi. 


Programda, öğrencilerin şiir okumasının ardından halk oyunu gösterileri sunuldu. Okullarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Funda Kocabıyık, Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz tarafından verildi. 


Programa, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Vali Yardımcıları Ömer Kalaylı, Hüseyin Demirbaş, Meral Batı Demirbaş, Ayşe Şeyda Çağlar, İl Jandarma Komutanı Yalçın Baysal, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER