15 GÜNE KADAR UÇUŞLAR BAŞLAYACAK

15 GÜNE KADAR UÇUŞLAR BAŞLAYACAK

15 GÜNE KADAR UÇUŞLAR BAŞLAYACAK
banner282
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın Uşak'ta ki son durağı Ak Parti İl Teşkilatı oldu.
 
Bakan Yıldırım rahatsızlığına rağmen Uşak programını bozmadan devam etti. Bakan Yıldırım Uşak Belediyesi ziyaretinden sonra Ak Parti İl Binasına geçerek partililerle bir araya geldi. Parti binasında yapılan toplantıda kürsüye çıkan Uşak Ak Parti' nin yeni İl Başkanı Basri Yıldırım Uşak için önemli istekleri ustaca ve esprili şekilde Bakan Yıldırım'a aktardı ve Bakan Yıldırım'ın takdirini kazanarak Uşak için önemli sözler aldı.
 
BAŞKAN YILDIRIM, BAKAN YILDIRIM'DAN UŞAK SPORTİF'E DESTEK İSTEDİ
 
Ak Parti İl Başkanı Basri Yıldırım Uşak'taki gelişmeleri Bakan Yıldırım'a anlattık sonra konuyu Beko Basketbol Ligi'nin başarılı temsilcisi Uşak Sportif'e getirdi. Basri Yıldırım, Beko Ligi'nde başarıdan başarıya koşan takımımız var ama salonumuz yok. Bu konuda ağanın eli tutulmaz, Sayın Bakanım sizden çözüm konusunda destek bekliyoruz" dedi.
 
Basri Yıldırım ayrıca Uşak Sportif basketbol takımının ana sponsor bulmada da yardıma ihtiyacı olduğunu belirterek Bakan Yıldırım' a yardım beklediklerini dile getirdi. İl Başkanı Basri Yıldırım uçuş seferlerinin olmadığı Uşak Havalimanı içinde Bakan Yıldırım'dan sıcağı sıcağına çözüm bulmasını rica ederek toplantı esnasında salondan büyük alkış aldı. Basri Yıldırım Uşak için önemli olan daha birçok konuyu Bakan Yıldırım'a bir dosya halinde vererek Uşak'a artık hak ettiği değerin verilmesi gerektiğini belirtti.
 
"İL BAŞKANINIZ YAMAN ADAM, BASRİ BAŞKAN'DA İŞ VAR"
 
Uşak programı esnasında her söz aldığında Uşak'tan övgü ile bahseden Bakan Yıldırım Ak Parti İl binasındaki toplantıda karşılaştığı enerjiden memnun kaldı. İl Başkanı Basri Yıldırım'ın isteklerini ciddiyetle dinleyen Bakan Yıldırım, "Basri başkanın siparişlerini aldık. Basri Yıldırım benim emmioğlum, Basri başkanda iş var" gibi sözlerle de yeni il başkanını onure ederek, salon için 2014 yılının öncelikli projelerinden olacağının sözünü verdi.
 
Uşak Havalimanı'nin akıbeti için gerek sosyal medyada oluşturulan gruplar, gerekse basında çıkan haberler üzerine Ak Parti İl Başkanı Basri Yıldırım'ın ısrarlı çözüm talebi son noktayı koydu. Bu konuya Bakan Yıldırım, özel bir hava yolu şirketinin yönetim kurulu başkanını toplantı esnasında arayarak sıcağı sıcağına çözüm getirdi. Bakan Yıldırım partililerin ve Uşaklıların önünde yaptığı telefon görüşmesinde Uşak İstanbul uçak seferlerinin başlatılmasını istedi. Bakan Yıldırım'ın görüşme yaptığı özel uçak firmasının yönetim kurulu başkanından aldığı cevap olumlu olunca 2-3 haftaya kadar Uşak'ta yeniden uçuşların başlayacağı müjdesini herkesle paylaştı. 
 
 
 
 
 
 
YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER