STAT KAVŞAĞI İÇİN "BATTI ÇIKTI ÇALIŞMASI" BAŞLADI

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan trafiği rahatlatmak adına radikal çalışmalara devam ettiklerini ifade ederken, “Otogar kavşağında gerçekleştirdiğimiz battı çıktı ihalesinin akabinde stat kavşağında da battı çıktı için çalışmalarımız başladı” dedi.

STAT KAVŞAĞI İÇİN "BATTI ÇIKTI ÇALIŞMASI" BAŞLADI
banner628
 Uşak Belediyesi şehirler arası ve şehir içi trafiğin rahatlaması adına adımlar atmaya devam ediyor. İzmir – Ankara karayolu üzerinde kent trafiğinin özellikle belirli saatlerde yoğunlaşması, kazalara davetiye çıkması neticesinde sorunun kökten bitmesini hedefleyen Belediye, projelerine devam ediyor. Bu konuda Otogar Kavşağı civarında battı çıktı ihalesini sona erdiren Belediye çalışmalara ise kısa sürede başlıyor. Diğer yandan şehirler arası yol güzergahında olan stadyum kavşağı için de battı çıktı projesi için çalışmalara start verildi. Bu bağlamda kavşakta jeofizik çalışmaları yapıldı.

Sorunlar bitecek

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Hedefimiz şehirler arası yolları tamamen rahatlaması ve kent trafiğinin rahatlamasıdır” ifadesini kullandı. Cahan, “Kentimizde trafiğin daha modern ve akıcı olması, kazaların bitmesi ve sıkışıklığın sona ermesi için iki yılda güzel işlere imza attık. Şehrimizin içindeki ana caddelerin yenilenmesinin ardından şehirler arası yolun da daha güvenli olması hedefiyle projelerimize başladık. Özellikle İzmir- Ankara karayolu şehir içi trafiğin de geçtiği bir yol olması nedeniyle sıkıntılar yaşıyordu. Biz bu sorunu battı çıktı projeleriyle yok edeceğiz. İhalesini yaptığımız otogar kavşağı battı çıktı projesinin akabinde stat kavşağı için de proje çalışmalarımız başladı” diye konuştu.

Trafik rahatlayacak

Bölgede battı çıktı çalışmaları için jeofizik çalışmaları yapıldığına dikkat çeken Cahan, “Çalışmaların ilk adımımı jeofizik çalışmalarını yaparak gerçekleştirdik. şimdi aynı otogar kavşağı gibi işlerimizi burada da hızlandırarak kısa sürede sona erdireceğiz. Buradaki yoğunluk projemizi bitmesiyle rahatlayacak. Ana yollar üzerinde yaya ve araç trafiğine çözüm bulan çalışmalarımız devam edecek” diyerek sözlerine son verdi.  YORUM EKLE
YORUMLAR
uşakta araç kullanmak çok zor
uşakta araç kullanmak çok zor - 5 yıl Önce

köprüyüde yıkıp komple bi battı çıktı inşasına başlasalar artık. kökten bi çözüm bulsak şu dörtyolun çirkinliğine

ilker
ilker - 5 yıl Önce

başkanım birde şu şker evleri mavi köşedeki yolu sultan halil yigit okulu yolunu bi asfalt attın gnlük cocuklar okjula gderken biskletle düşüyor

banner633
SIRADAKİ HABER