MAHSUR KALAN İŞÇİ KURTARILDI

Uşak Üniversitesi kampüsündeki caminin iskelesinin çökmesiyle cami kubbesinde asılı kalan işçi uzun uğraşlar sonucunda kurtarıldı.

MAHSUR KALAN İŞÇİ KURTARILDI
banner628

- Caminin kubbesindeki demir çubuklarda asılı kalan işçi de kurtarıldı
- Uşak Valisi Okur:
- "Ucuz atlatılmış bir kaza. Kusuru olanlarla ilgili gerekli çalışma yapılacak"
Uşak Üniversitesi 1 Eylül Kampüsü'nde inşaatı devam eden caminin iskelesinin çökmesi sonucu kubbedeki demir çubuklarda asılı kalan işçi de kurtarıldı.

Kubbenin demir çubuklarında asılı kalan işçilerden Hüseyin Tetik (35) içeriye sokulan vinç yardımıyla bulunduğu yerden aşağıya indirildi. 

AFAD ve itfaiye ekiplerinin yaklaşık 3 saat süren çalışmasının ardından bulundukları yerden çıkarılan ve tedavi altına alınan işçilerin Ahmet Üstün (40), Ali Sarıduhan (24), Orhan Tezgel (28), Kenan Corlu (36) ve Mikail Tetik (58) olduğu belirlendi.

Uşak Devlet Hastanesine kaldırılan işçilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

- "Kaza ucuz atlatıldı"

Uşak Valisi Ahmet Okur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın ucuz atlatıldığını belirtti.

Caminin içerisindeki iskelelerin çökmesi sonucu işçilerin enkaz altında kaldığını anlatan Okur, "AFAD ve itfaiye ekipleri anında olaya müdahale etti. Tavanda 3 saat asılı kalan işçi ile toplam 6 işçi kurtarıldı. Hayati tehlikeleri yok. Can kaybının olmaması önemli. Ucuz atlatılmış bir kaza. Kusuru olanlarla ilgili gerekli çalışma yapılacak. Kimsenin endişesi olmasın" dedi. 

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çelik ise olayın kapsamlı şekilde incelendiğini belirterek, can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 04:11
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER