BELEDİYEDEN ÇÖLYAK HASTALARINA DESTEK

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çölyak hastalarının yanında olduklarını belirtirken, “Belirli periyotlarda yaptığımız un ve ekmek yapma makinesi yardımı ile hastalarımızın yükünü azaltıyoruz” dedi.

BELEDİYEDEN ÇÖLYAK HASTALARINA DESTEK
banner628
banner601
 Kentte çocuklardan yaşlılara, engellilerden kadınlara, her yaştan her kesimden insana yaptığı çalışmalar ile ayrıcalık yaşatan Belediye çölyak hastalarını da unutmuyor. Glutensiz ürünler yemek zorunda olan çölyak hastalarının bu ihtiyaçlarını evlerinde giderebilmeleri adına 2015 yılında yapılan ekmek yapma makinesi ve glutensiz un yardımı 2016 yılında da devam etti. Bu bağlamda çölyak hastalarına 40 ekmek yapma makinesi ve 80 kişiye 400 kilogram un dağıtıldı.

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Empati yapıyor ve çölyak hastalarının sıkıntılarına çözüm buluyoruz” dedi. Cahan yaptığı açıklamada, “Belediyemiz kentimizde zor durumda olan hemşehrilerimizin yanında olan bir yönetim anlayışındadır. Kimsesizlerin kimsesi olma prensibiyle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Dar gelirli kardeşlerimizin yanında zor durumda olan kardeşlerimizin de imdadına yetişiyoruz. Çölyak hastası olan hemşehrilerimizin ihtiyaçlarına da sessiz kalmadık. Bu bağlamda 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da kendilerine ekmek yapma makinesi ve glutensiz un yardımı yaptık” ifadelerine yer verdi.

Bundan sonra da desteklere ara vermeden devam edeceklerini kaydeden Başkan Cahan, “İlimizde her vatandaşımızın sıkıntısı bizler için son derecece önemlidir. Yola çıktığımızda mutlu bir Uşak için söz vermiştik. Mutlu Uşak hedefine ise mutlu bireyler ile ulaşacağımızı biliyoruz. Bu nedenle ilimize derdiz olan kimse kalmasın hedefiyle çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.

banner636
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER