Uşaklı Sanayiciler BES için Asya Emeklilik ile anlaştı

Uşaklı Sanayiciler BES için Asya Emeklilik ile anlaştı

Uşaklı Sanayiciler BES için  Asya Emeklilik ile anlaştı
banner282

Türkiye’nin ilk ve tek faizsiz emeklilik şirketi Asya Emeklilik, tüm vatandaşların geleceğe yönelik tasarruf yapmasına destek olmaya devam ediyor.

Uşak’ın önde gelen sanayi kuruluşları Önal Elyaf, Rampa Rulman ve Fatih Ev Dünyası devletin BES teşviklerini de dikkate alarak çalışanları için Asya Emeklilik ile İGES (İşveren Katkılı Grup Emeklilik Sistemi) anlaşması sağladı. İmza törenlerinde şirket yöneticileri İlhan Önal, Ömer Yeşil, Mehmet Kuşdemir, Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı Ali Tuğlu, Bank Asya Bölge ve Şube Müdürleri ile yetkililer hazır bulundu.

Bu anlaşma ile çalışanlarının Bireysel Emeklilik Sistemi’ne girerek geleceklerine yönelik yatırım yapabileceklerini ifade eden firma yetkilileri, “Yaptığımız bu anlaşma kapsamında çalışanlarımız kendilerine sunulan bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirecekler ve devletin yüzde 25’lik katkısının yanında düşük katılım payıyla sisteme girebilecekler, anlaşmanın kurumlarımıza ve değerli çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz” dediler.

İGES ile işverenler, çalışanları adına yatırdıkları katkı paylarını yıl sonunda kurumlar vergisinden düşebiliyor.

ASYA EMEKLİLİK 100 BİN KATILIMCIYI GEÇTİ

Türkiye’nin ilk ve tek faizsiz emeklilik şirketi Asya Emeklilik, Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) katılımcı sayısını 110 bine çıkardı. Geçen yıl sektöre giren Asya Emeklilik, bu rakama 1 yıl gibi kısa bir süre içinde ulaştı.

Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı Ali Tuğlu 110 bin rakamının kendileri için sürpriz olmadığını belirterek, “Türkiye’nin ilk ve tek faizsiz bireysel emeklilik şirketi Asya Emeklilik, ülkemizde faiz hassasiyeti olan insanlarımızın da bireysel emeklilik sisteminin avantajlarından faydalanarak tasarruf yapmalarına imkân sağlıyor; böylece bu alanda önemli bir boşluğu dolduruyor. İştirakimiz olan Asya Emeklilik’in henüz 1 yaşını tamamlarken 100 bini aşkın kişi tarafından tercih edilmiş olmasını bu açıdan önemli buluyoruz. Anlaşmanın Uşak’taki diğer firmalara da örnek olacağına inanıyor, herkes için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER