Uşak Ceza İnfaz Kurumu'nda Deri ürünleri Mağazası

Mahkumların ürettiği ürünler, Uşak E tipi cezaevinin girişinde açılan mağazada satışa çıkarıldı

Uşak Ceza İnfaz Kurumu'nda Deri ürünleri Mağazası
banner628

 Uşak'ta tutuklu ve hükümlülerin ürettiği eşyalar için satış mağazası oluşturuldu.

Uşak E Tipi Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumu girişinde oluşturulan mağazanın açılışında konuşan Valisi Ahmet Okur, ceza infaz kurumlarında oluşturulan üretim atölyelerinin mahkumları hayata kazandırdığını, onlara meslek öğrettiğini belirterek, bunun suç oranlarının gerilemesine de destek verdiğini ifade etti.

Uşak Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Gümüş ise hükümlü ve tutukluları bir yerde tutma gibi bir infaz anlayışının çok ötesine geçildiğini ifade ederek, "İnfazın amacı hükümlü ve tutukluyu salıvermeye hazırlamaktır. Buradaki mahkumların yüzde 20'si kurum ve iş atölyelerinde çalışıp üretime katkı sağlamaktadır. Biz yeni hazırladığımız projelerle bu sayıyı yukarılara çıkaracağız. İş atölyeleri sayesinde mahkumlarımız meslek ediniyor ve üretip ekonomiye katkı sağlayarak para kazanıyorlar. Burada üretilen ürünler yurdun dört bir yanındaki satış mağazalarında satılıyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek mağazanın açılışı gerçekleştirildi, mağaza gezildi. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan bir el çantası alarak ilk alışverişi yaptı.


YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER