SERANOVA SERAMİK AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

SERANOVA SERAMİK AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR
banner628

Aralık ayından itibaren kapalı olan UMPAŞ Holdinge bağlı Seranova seramik açılış için gün sayıyor. Kötü yönetim ve mali kriz nedeniyle Aralık ayından itibaren kapalı olan Seranova Seramik'te açılış için sona gelindi. Fabrikanın kapanmasına neden olan UMPAŞ Holding ve Seranova Seramaik Yönetim Kurulu başkanı ve aynı zamanda Seranova Seramiğin Genel Müdürü olan ve kapanıştan sonra bu görevlerinden istifa ettirilen Hüseyin Karakaş ve Hala oğlusu Himmet Dinç  yönetim kurullarından da istifa ettirildiler. UMPAŞ Holding ve Seranova Seramik Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilen Enver Dağdagül ve yönetim kurulu üyeleri  aylardır fabrikayı tekrar hizmete sokmak için mücadele ediyordu. Dünyada etkin olan Koronavirüs salgını ve ekonomik kriz nedeniyle fabrikalar tek tek üretime ara verirken Seranova Seramik'te fabrikanın açılacak olması ve yeni bayi anlaşmaları  UMPAŞ Holding hisselerini son 10 günde 3 katı değer kazandırdı. 1 TL ye kadar çıkan hisseler UMPAŞ tarihinde ilk defa bu kadar yüksek seviyede işlem gördü. 
Yaklaşık 6 bin ortaklı UMPAŞ Holding'te Seranova Seramiğin ne zaman açılacağı merak konusu olurken ortaklara ve çalışanlara sevindirici haber geldi. 
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz UMPAŞ Holding ve Seranova Seramik Yönetim Kurulu  Başkanı Enver Dağdagül: "Ortaklarımızın ve çalışanlarımızın içi rahat olsun. Seranova Seramik'te açılış için sona yaklaştık. Gerekli görüşmeleri yaptık, bağlantılarımızı yaptık borçlarımızı yeniden yapılandırdık ve inşallah bayramdan kısa bir süre sonra  üretime başlayacağız. SPK ile de sürekli görüşme halindeyiz. Onlarda durumumuzu yakından takip ediyorlar. Fabrikanın açılacak olması hisse değerlerimizi artırdı. Geçtiğimiz 10 gün içinde UMPAŞ Holding hisseleri 3 katı değer kazandı. Fabrikanın yeniden üretime geçecek olması borsaya da olumlu yansıdı. Ortaklarımızın ve çalışanlarımızın içi rahat olsun. Seronava Seramik yeniden üretime başlayacak ve ekonomiye katkı vermeye devam edecektir" dedi. 
Bu arada Devlete iş yapan Müteahhitlerden alacağını alamadığı için bir süredir üretim yapamayan ve mali krize giren Dağdagül Plastik de sıkıntılarından kurtuldu. Dağdagül Plastik Bankalara ve piyasaya olan borçlarını ödedi. Enver Dağdagül boru fabrikasını açıp açmama konusunda kararsız olduklarını ancak ilerleyen günlerde farklı bir sektöre yatırım yapmayı düşündüklerini belirtti. 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2020, 20:58
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER