GEDİZ OSB YÖNETİCİLERİ UŞAK OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

GEDİZ OSB YÖNETİCİLERİ UŞAK OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

GEDİZ OSB YÖNETİCİLERİ UŞAK OSB’Yİ ZİYARET ETTİ
banner282

banner563
Gediz Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Uşak Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti.

Gediz Kaymakamı ve Gediz OSB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çorumluoğlu, Gediz Belediye Başkanı ve Gediz Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Mehmet Ali SARIOĞLU, Gediz Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeleri, İbrahim Başol, Mesut Cebecioğlu, Muhittin Kocadağ ve Gediz Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Sabri Perşan’ın katılımlarıyla gerçekleşen ziyarette Uşak OSB ile Gediz OSB arasında ciddi bağların olduğuna değinildi.

Gediz OSB ve Uşak OSB’nin karşılıklı olarak fikir alışverişinde bulunduğu toplantıda Gediz Kaymakamı İsmail ÇORUMLUOĞLU Kütahya Valiliği’nin de desteği ile Murat Dağı’nda kayak tesisi yapılması için ön çalışmaların yapılmaya başlandığına değinerek Uşak ve Gediz arasında çok güçlü bağların olduğunu belirtti. Ayrıca Gediz Turizminin ilk hedef müşterisinin Uşak Halkı olduğuna da dikkat çeken Sayın İsmail ÇORUMLUOĞLU bölgeye yeni yatırımcıları çekmek istediklerini söyledi. Uşak’ta yer alan bir çok kurumun Gediz, Simav, Şaphane, Pazarlar halkına hizmet ettiği, bunun en güzel örneğinin Uşak’ta bulunan ve Bölge için önemli bir kazanç olan Medical Park Hastanesi olduğunu belirtti.

Gediz Belediye Başkanı ve Gediz OSB Başkan Vekili Mehmet Ali SARIOĞLU Uşak OSB ve Gediz OSB’nin tabiri caizse kardeş olduğunu belirtti. Uşak ve Gediz’in kültürel, ticari ve ekonomik anlamda yakın olması nedeniyle her iki bölgenin arasında ciddi bağların bulunduğuna değindi. Mehmet Ali SARIOĞLU ayrıca Uşak’lı sanayicileri Gediz’e turizm yatırımları yapmaları için davet etti.

Termal kaynaklara da değinen Mehmet Ali SARIOĞLU, Gediz Bölgesinde turizmin daha nitelikli hale getirilmesi gerektiğini, bu yönde çalışmaların olduğunu belirterek Murat Dağı’nda otel yapılması, Ilıca Termal kaynakları ile ilgili proje ve yatırımlar için Uşak’lı sanayicileri bölgeye davet etti.

Gediz OSB Yönetimi, Balıkesir – Simav – Abide – Uşak Karayolu’nun bir an önce bitirilmesinin Bölge için önemli olduğu, bu konuda Uşak Siyasetinin desteğini beklediklerini belirtti.

Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali YILDIRIM ise AVM projesi ve Gölet Projelerine değinerek Uşak’ın arada kalmış bir köy olduğuna vurgu yaparak Bölgenin bir cazibe merkezine dönüştürülmesi için gerekli olan çalışmaları yaptıklarını belirtti. Bölgeye yeni yatırımcıların gelmesi konusunda Yönetim Kurulu olarak ciddi bir gayretlerinin bulunduğunu, Uşak OSB’nin Türkiye’nin YÜKSELEN YILDIZI olma yönünde çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Uşak İlinin gelişim potansiyelinin oldukça yüksek olduğuna değinen Sayın Ali YILDIRIM, 2015 yılında hizmete başlayacak olan hızlı tren projesi, BALO Projesi ve Zafer Hava Alanının Bölgeye yapacağı katkılara değindi.

Her iki OSB Yönetimi, görünen sınırın sadece Türkiye fiziksel haritasında olduğuna, sosyal, ticari, kültürel, adli ve sağlık da dahil bir çok alanda verilen hizmetlerin Uşak’tan alındığına dikkat çekerek, bu bölgelerdeki yerel yönetimlerin, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Meslek Kuruluşlarının daha sık bir araya gelmeleri gerektiğini belirtti.

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER