Uşaklı öğrencilerin TEOG başarısı

-Uşak'ta 2'si imam hatip ortaokulundan olmak üzere 4 öğrenci, TEOG birinci dönem ortak sınavlarından tam puan aldı

Uşaklı öğrencilerin TEOG başarısı
banner628

-İl Milli Eğitim Müdürü Şahin:
- "Öğrencilerimiz örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kurslarına katılarak bu başarıyı elde etti"
Uşak'ta, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavlarında 4 öğrenci tam puan almayı başardı.

Uşak Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, TEOG birinci dönem ortak sınavından tam puan alan Fatma Seda Yıldırım, Muammer Yasin Sumter, Emircan Coşkun ile Mustafa Eğerci'yi kabul etti.

Öğrencilerle sohbet eden ve başarılar dileyen Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Öğrencilerimiz örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kurslarına katılarak bu başarıyı elde etti" dedi.

Okullarda açılan kurslarla ilgili bilgi veren Şahin, merkez ilçelerdeki tüm okullarda destekleme ve yetiştirme kursları açıldığını belirterek, "İlimizde 128 kurs merkezinde 21 bin 600 öğrencimiz kurslara devam ediyor. Öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm eğitimler bu kurslarda veriliyor. TEOG'dan tam puan alan dört öğrencimiz de kurslara katılarak bu başarıyı elde etti. Hepsi kutluyor başarılarının devamını diliyorum" diye konuştu. 

-İmam hatipli 2 öğrenci tam puan aldı

TEOG'dan tam puan alan öğrencilerden Uşak İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Fatma Seda Yıldırım, destekleme ve yetiştirme kurslarının çok verimli olduğuna dikkati çekerek, öğretmenlerine teşekkür etti. 

Uşak İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Muhammet Yasin Sümter de okulda başarılı olan öğrencilerin tümünün destekleme ve yetiştirme kurslarına katıldığını anlatarak ilerleyen dönemde kurslara devam edeceğini kaydetti.

-Şehit akrabasının başarısı

Oğlunun şehitlik tazminatını biriktirerek okul yapılması için bağışlayan Eşmeli şehit annesi Eşe Eğerci'nin torunu, Kayapınar Ortaokulu öğrencisi Mustafa Eğerci, düzenli çalışarak bu başarıyı elde ettiğini ifade etti. Eğerci, "Okul bitince kursa kalıyorum. Kursun çok faydasını gördüm, öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Amacım tıp okumak" dedi.

23 Nisan Ortaokulu öğrencisi Emircan Coşkun ise her gün 150-200 soru çözerek sınava hazırlandığını, ikinci dönem sınavlarında aynı başarıyı sürdürmek istediğini söyledi.

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER