Uşak, Üniversiteye Sahip Çıkıyor

Uşak, Üniversiteye Sahip Çıkıyor

Uşak, Üniversiteye Sahip Çıkıyor
banner282

Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyelerine Uşaklı İşadamlarından Kira Desteği Sözü

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik yeni kurulan Diş Hekimliği Fakültesi’ne öğretim üyeleri alınacağını açıkladı.

-Alanında en iyi, marka olan hocaları almak istiyoruz.-

Uşak Üniversitesi’nin 11. Fakültesi olan Diş Hekimliği Fakültesi’nin bölgenin en iyi diş hekimliği fakültesi olması için çalışma yaptıklarını belirten Rektör Çelik alanında başarılı öğretim üyelerini Uşak Üniversitesi’nde görmek istediklerini söyledi. Diş Hekimliği Fakültesi için öğretim üyesi alımı yapacaklarını aktaran Rektör Prof. Dr. Sait Çelik açıklamasında şunları kaydetti: “ Diş Hekimliği Fakültemiz için alanında en iyi, marka olan hocalarla çalışmak istiyoruz. Bizi tercih etmeleri için onlara iyi imkanlar sunmak gerekiyor. İşadamlarımız bu konuda destek olacaklarını belirtiler. Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitim verecek öğretim üyelerimizin ev kiraları Uşaklı işadamları tarafından karşılanacak. En iyi olan hocalarımıza villa tipi evler kiralamayı düşünüyoruz.”

-Uşaklılar, Üniversitelerine sahip çıkıyor. Uşak Üniversitesi bölgenin parlayan yıldızıdır. -

Açıklamasında, Uşaklıların, Uşak Üniversitesi’ne sahip çıktıklarının altını çizen Rektör Çelik Uşak Üniversitesi’nin bölgenin parlayan yıldızı olduğuna dikkat çekti. Uşaklı işadamı ve sanayiciler ile Uşak’ın ve Uşak Üniversitesi’nin gelişimi için işbirliği yaptıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Sait Çelik “ Üniversite-sanayi işbirliği çok önemli bir konu. Yaptığımız işbirliği protokolleri konuya verdiğimiz önemi kanıtlamaktadır. Bu noktadan hareketle Uşaklı hayırseverlerin, işadamlarının, sanayicilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının yardım ve destekleri bizi mutlu ediyor. Uşak Üniversitesi 11 fakültesi, 3 yüksekokulu, 2 enstitüsü ve 9 meslek yüksekokuluyla bölgenin parlayan yıldızıdır. Bu sene öğrenci sayımız 16 bin 700. Tercih edilen bir üniversite olarak yeni açtığımız ve açmayı düşündüğümüz fakültelere en iyi hocaları getirmek istiyoruz. Öğrencilerimize en iyi eğitimi vermek istiyoruz. En iyi hocaları üniversitemize getirmek için onlara iyi imkânlar sunmak gerekiyor. Bu noktada işadamlarımızın verdikleri destek anlamlıdır. Bu ve bunun gibi destekler sayesinde Uşak halkı ile üniversite ele ele vererek büyüyecektir. İşadamlarımızın sorumlu anlayışı için teşekkür eder, başka ortak yardımlaşma projelerine örnek olmasını temenni ederim.”dedi.

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER