Uşak Üniversitesinde Skandal

FETÖ SORUŞTURMASI ÇERÇEVESİNDE YARGILANAN ve AÇIKTA OLAN  GENEL SEKRETER ADİL KARAMAN REKTÖR EKREM SAVAŞ TARAFINDAN MİMARLIK FAKÜLTESİ   FAKÜLTE SEKRETERLİĞİNE ASALETEN  ATANDI!

Uşak Üniversitesinde Skandal
banner628
banner601

Söylüyoruz. Yanlış yapmayın diyoruz, anlamıyorlar. Yazınca elli yerden araya adam sokmaya çalışıyorlar. Üniversitede kimin ne yaptığı belli değil. Dün aldığımız bir habere inanamadık. Haberi üniversitedeki kaynaklarımıza doğrulattıktan sonra bugün yazmaya karar verdik.

Aslında duyduklarımıza inanamadık. Rektör Ekrem Savaş FETÖ’den açıkta olan genel sekreter Adil KARAMAN’ı görevinden bu sebeple yani hakkındaki  FETÖ soruşturmasından dolayı alıyor. Yine hakkında FETÖ soruşturması olan açıkta bulunan aynı kişiyi mimarlık Fakültesine asaleten faküte sekreteri olarak  atıyor.  

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu Ekrem hocam.  Fetö ile mücadele böyle mi yapılıyor?  Size fetöden yargılanan kişinin  atamasını  kim önerdi,  atamayı  kim imzalattı?  Böylesine  şaibeli bir atamaya  imza koyan tüm görevliler, ne yaptığınızın farkında mısınız? Kendinize gelin! 

Ekrem Hocam size tek bir sorumuz var!

                FETÖ’den açıktaki bir adamı bir fakültenin genel sekreterliğine asaleten nasıl atadınız?  Açıktaki bir adam asaleten nasıl atanır?

Ayrıca, Fetö  mahkemesi yürüyen birinin  atamasını  Ekrem hocayı o makama atayan Sayın Cumhurbaşkanı ne der? Sayın YÖK başkanı, sayın vali ne der?

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 03:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Galip BALTAOĞLU
Ali Galip BALTAOĞLU - 2 yıl Önce

Kazım Kardeşim,
Haberiniz doğru olabilir ama bu olayla ilgili bazı konuları da bilmek gerekir. Üniversite idaresi sanıyorum yanlış bir usulle de olsa genel Sekreterlik kadrosunu boşaltmak istiyor. Yine bilindiği üzere Adil KARAMAN rektöre yapılan operasyonla gözaltına alındı ve kendisine verilen görevini yaptı! Görevi rektör Sait Çelik'e iftira atmaktı. Meşhur bir dolar hikayeleri ondan çıktı. Sadece rektör değil Sayın Dalkıranın da bir dolarla dolaştığını rektörle birlikte birbirlerine bir dolar gösterdiklerini iddia etti. Dalkıranı zerre kadar sevmediğimi herkes bilir. Rektör vekilliği zamanında zamanda şahsıma ve sait çelik’e dair hukuka ve ahlaka mugayir bir çok uygulamaya imza attı ve bana ve rektör Sait Çelik’e iftira atanları temizledi! Sezayi DAŞDEMİR, Adil ERKEN gibi adamların soruşturmalarını cezalarını yasalara aykırı olarak kaldırdı ki bu adamlar kul hakkına girmeye rahatlıkla devam etsinler! Ama bu konuda onun da iftiraya uğradığını söylemek hakkın gereğidir. Dalkıran Adil Karaman’ın iddia ettiği gibi bir dolar sallamamıştır!
Adil Karaman Hakim karşısında Nakşibendi olduğunu söyledi. Bu adam 28 şubat döneminde ben rektör Şan Özalp'la kapışıp rektör hukuk mahkemesinde yargılatırken mahkemeye gelip rektör lehinde yalancı şahitlik yapmıştı. Yine bu adam 2010'lara kadar fetöcülerle beraber oturup kalktı, daha sonra Menzil grubuna takılmaya başladı diye biliyorum. Son zamanlarda menzilci diye bilinmeye başlamıştı. Bu adamın kolpadan alındığı ve hakkında kolpadan fetöcü soruşturması yapıldığı kanaatine sahibim. Yani dosyasında fetö ile ilgili mahkum edilebilecek belge ve delil yoktur diye düşünüyorum. Yine bu nedenle beraat edeceği kanaatine sahibim. Yine bu adamın üniversitedeki diğer adille birlikte (Adil Erken) adı bir ara MİT diye çıkarıldı. Şayet gerçekten öyleyse vah memleketim vah demekten başka çare yok.!!!
Yine benim kanaatim bu ülkede yanlış işler yapan ve iktidar erkine kadar sızmış bir ekibin adamı olduğuna inanıyorum. devletin içini ve kadrolarını bu tür adamlardan derhal temizlenmesi gerekiyor. Adil KARAMAN denen adam yarın beraat edecek ve kadromu istiyorum diye üniversitenin kapısına dayanacak. Üniversite yönetimi bu konuyu YÖK’e ve Cumhurbaşkanlığına taşıyarak halledebilir miydi bilmiyorum. Yasal zemini olmayan şeylere imza atıldığında memur astlarında rahatsızlığı söz konusu oluyor tabii. Kanaatim üniversite idaresi doğru bir işi yasal zemini olmadan yapmaya kalktığı için bu duruma düşüyor. Ben üniversite idaresi yerinde olsam yapılanı açıkça anlatır yanlış bir adamı genel sekreterlik kadrosundan almak için böyle bir yola başvurduk der şeffaflık gereği bunu kamuoyu ile paylaşıyoruz, derdim. Olayın sorumluluğunu da ast memurların üzerinden alırdım. Zira olağnüstü hal kanunları büyük oranda kalktı ve herkes hukuken sorumlu olmaktan haklı olarak korkuyor. Gerek üniversitedeki idarecilik tecrübelerimden gerek belediyedeki idarecilik tecrübelerimden biliyorum. İdareciler hukuku bilmiyor ve yasal olmayan belgelere kolaylıkla imza atabiliyor. Hukuk bilenler de koruncakları düşüncesiyle rahatlıkla hukuka aykırı işler yapabiliyor. Halbuki idare mahkemelerinden dönen her işlem o kurumun idarecilerinin prestijini zayıflatır ve kurumun hukuk işleri biriminin çapsızlığını yetersizliğini gösterir. Bu aslında tüm ülkenin sorunudur ve mahkemeden dönen yanlış işlemlerin maddi ve manevi bedeli imza sahiplerine ödetilmedikçe bu sorun halledilemez.
Bu arada üniversitede üst düzey görev yapan bazı arkadaşlara buradan selam gönderiyorum. Kendilerine ciddi olarak kırgınım. Bazılarını birkaç kez gördüm, yolumu çevirdim. Kendilerine selam vermek istemeyecek kadar kırgınım. Kasti ve kötü niyetli olduklarını düşündürecek işler yaptılar ve halen de yapıyorlar! Benim ismimi yerli yersiz her yerde kullanmamalarını kendilerine öneriyorum. Hayatımda hiçbir işi gizli kapaklı yapmadım. Gücümü şeffaflığımdan alırım. Kendi adıma yanlış bir şey yapıldığına inandığımda da verdiğim karşılığı hukuk içinde ve açıktan yaparım. Mesela soruşturmamı gereksiz yere uzatan ve sonuçlandırmayan idarecilerden hukuk önünde hesap soracağım. Ne zaman? Zamanı geldiğinde! O zaman kimin haberi olması gerekiyorsa olacak. Zira o soruşturmalar zamanlıdır ve zamanında bitirmek zorundadırlar! Ali Galip BALTAOĞLU’nun idareye karşı bir davası olduğunda bundan muhakkak idarenin haberi olur! Sinsilik, hainlik FETÖ eğitiminden geçmiş Müslüman markalıların işidir. Bunun da özellikle bilinmesini isterim. Dedikodu boş laftır zandır ve idarecilere yakışmaz! Uşak üniversitesinden duygusal olarak koptum ve beni üniversitenin işlerine karıştırmayın idarenize dilekçe vermek zorunda bırakmayın. Benim derdim bana yetiyor. İşinizi yapın lütfen. Slmlar.

SIRADAKİ HABER