UŞAK ÜNİVERSİTESİ İLE RAMADA HOTEL PROTOKOL YAPTI

UŞAK ÜNİVERSİTESİ İLE RAMADA HOTEL PROTOKOL YAPTI

UŞAK ÜNİVERSİTESİ İLE RAMADA HOTEL PROTOKOL YAPTI
banner282

Uşak Üniversitesi İle RAMADA Uşak Arasında İşbirliği ve İstihdamı Geliştirme Protokolü

Uşak Üniversitesi ve RAMADA Otel Uşak arasında protokol imzalandı.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik ile RAMADA Otel Uşak adına Genel Müdür Devrim Gökmen arasında imzalanan protokol ile üniversitemiz Banaz Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği öğrencilerinin staj, ders ve mesleki uygulama çalışmaları yapabilmelerine imkân sağlanması ve ayrıca ilgili programı başarıyla bitiren öğrencilerin RAMADA Uşak Otel tarafından (gerekli görülen kriterleri yerine getirenlerin) istihdam edilebilmelerine dönük kapsamlı bir protokol imzalandı.

-Uşak Üniversitesi, yükselişteki sektörler arasında yer alan turizm sektörüne nitelikli ara işgücü desteğini arttırma yolunda önemli bir gelişmeye daha imza attı.-

Rektör Çelik konuyla ilgili yaptığı açıklamada Uşak Üniversitesi Meslek Yüksekokullarına ve ara işgücü kalitesinin daha da geliştirilmesine dönük projelerin hızla hayata geçirilmesi çabalarına bir yenisi daha eklenmiş olduklarını söyledi. Uşak kentinin turizm sektörü anlamında gelişme potansiyeli ve mevcut kapasitenin daha da arttırılması yönünde Uşak Üniversitesi Meslek Yüksekokullarının özel sektörle olan işbirliğinin önemli bir aşamasının daha geçilmiş olduğunu belirten Rektör Çelik “ Uşak Üniversitesi, yükselişteki sektörler arasında yer alan turizm sektörüne nitelikli ara işgücü desteğini arttırma yolunda önemli bir gelişmeye daha imza atmıştır. Banaz Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencilerimiz dört dönemin bir dönemini işletmede geçirecek ve onları iş tecrübesiyle mezun edeceğiz. Tüm meslek yüksekokullarımızda bu tür işbirlikleri sağlamaya devam edeceğiz. RAMADA Otel Uşak’ın Uşak Üniversitesi ile işbirliği öğrencilerimizin donanımlı bir şekilde iş hayatına hazır gelmesi açısından önemlidir. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

RAMADA Otel Uşak Genel Müdürü Devrim Gökmen ise Uşak’ın turizm potansiyeli olduğuna dikkat çekerek bu sektörde nitelikli ara elaman ihtiyacı olduğunu söyledi. Uşak Üniversitesi Banaz Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği öğrencilerinin staj, ders ve mesleki uygulama çalışmalarına destek olmaktan mutluluk duyacaklarını ifade eden Devrim Gökmen imzalanan protokolün hayırlı olmasını diledi.

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER