SİNİRLENİNCE "ŞEKERİM YÜKSELİYOR DİYEN" ÖĞRETMEN İKİ ÖĞRENCİYİ HASTANELİK ETTİ

Banaz Cumhuriyet ortaokulunda meydana gelen ve iki öğrencinin hastaenlik olduğu öğretmen şiddetini konuşuyor.

SİNİRLENİNCE "ŞEKERİM YÜKSELİYOR DİYEN" ÖĞRETMEN İKİ ÖĞRENCİYİ HASTANELİK ETTİ
banner604
banner601

Şekerim var diyen sınıf  öğretmeni 2 öğrenciyi döverek hastanelik etti. 
Okulda sürekli şiddet uygulandığını iddia eden öğrenci velileri şikayetçi oldu. 
Olay Banaz Cumhuriyet Ortaokulunda meydana geldi. İlk olay geçtiğimiz ay 17 Kasım tarihinde meydana geldi. Bahçede öğrenciler birbirleriyle şakalaşırken  G.E.K. adlı öğrenci lakabı Çomar olan arkadaşına "Çomar" diye seslenince oradan geçen öğretmen Mehmet Armağan  tarafından feci şekilde dövüldü. Öğrencisini yere yatıran ve tekmeleyen Mehmet Armağan'ı öğrenciler zor tuttular. Bu olayla ilgili olarak öğrenci velisi kaymakamlığa ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve biMER'e şikayette bulundu. İddalara göre Bu şikayetten sonra G.E.K. ya okulda psikolojik baskı uygulanmaya çalışıldı.  
İkinci olay ise 18 Aralık Pazartesi günü meydana geldi. İddialara göre Sınıf öğretmeni Basri Ekici arkadaşı ile şaklaşan A.D. adlı öğrenciyi feci halde dövmeye başladı. Öğretmen o kadar sinirlenmiş ti ki çocuğun kafasını cama vurmaya başlayınca arkadaşı G.E.K. dövülen arkadaşını kurtarmak için müdahale etti. G.E.K arkadaşını kurtarmaya çalışırkne öğretmen Basri Ekici "Onun dayak yemesine ailesi ses çıkarmıyor, sana ne oluyor sen onun avukatımısın" diyerek bu defa onu dövmeye başladı. Kendini kaybeden ve iki öğrenciyi hastanelik eden sınıf öğretmeni Basri Ekici'yi diğer öğrenciler zor durdurdu.
    Öğrenciler G.E.K. ve A.D'nin aileleri hastaneden darp raporu alarak  şikayetci oldular. Sınıf Öğretmeni Basri Ekici'nin ben şeker hastasıyım sinirlenince kendimi kaybediyorum diyerek savcunduğu iddia ediliyor. 
Banaz'ın en iyi okulllarından biri olan Cumhuriyet Ortaokulunun 3 yıl önce müdüdürün değişmesinden sonra disiplinsiz ve başıboş bir okul haline geldidiğini iddia eden öğrenci velileri Vali Salim Demir ve Uşak Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin'den  olaylara el atmasını istiyorlar. 
Her iki olay ile ilgili olarak Banaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından idari soruşturma açıldı. 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 21:57

Kazım ŞEN

banner600
YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 1 yıl Önce

Olay biraz taraflı yansıtılmış ama 3 sene önce müdürün değişmesinden sonra böyle olma konusuna %100 katılıyorum

SIRADAKİ HABER