Fetö Üniversitelerde Hala Aktif mi?

Fetö Üniversitelerde Hala Aktif mi?
banner628
banner601

Sözcü gazetesi yazarı Saygı ÖZTÜRK Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp okulunda görevli bir öğretim üyesi ile ilgili FETÖ üyeliğinden yargılandığı halde görevde nasıl yükseldiği, bu durumu bilindiği halde kişiye nasıl paye verildiği, nasıl müdür olduğu ile ilgili yazı yazmıştı.  Bu durum ele alındıktan sonra Uşaklı bir gazeteci olarak ACABA BİZİM ÜNİVERSİTEMİZDE DURUM NE..? diye araştırma yapmaya karar verdim. Araştırma yaparken öyle iddialarla ve ithamlarla karşılaştık ki, yenilir yutulur cinsten değildi.

Eski Rektör Sait ÇELİK Kumpasa kurban gittikten sonra yerine vekaleten Sayın DALKIRAN atanmıştı. Sayın DALKIRAN atandıktan sonrada kumpasçılarla ortak hareket ettiği ile ilgili birçok iddia ortaya atılmış, hatta bazıları ile ilgili mahkeme tutanaklarından belgeler sunulmuştu. Sait ÇELİK’i kumpas mağduru yapan, aleyhinde asılsız iddialarda bulunan bir memur memuriyetten atılacakken Sayın DALKIRAN tarafından usulsüz bir şekilde kurtarılmıştı. Şimdi aynı dönemle ilgili flash yeni bir iddia ortalıkta geziyor.

Eski Rektör Sait ÇELİK aleyhine ifade vermesi karşılığında Mevcut bir Rektör Yardımcısınin Güvenlik Soruşturmasında FETÖ ile iltisakının olduğu yazmasına rağmen ataması yapıldığı konuşuluyor. Hatta aldığımız bilgilere göre Güvenlik soruşturmasında temiz gelmeyen kişiler hakkında İNCELEME başlatılması gerekirken bu kişi hakkında bu işlemler yapılmayarak korunmuş. Hatta dosyasında FETÖ dershanelerinde 6 yıldan fazla çalıştığı, Toplantılarına katıldığı, hanımının FETÖ ile çok sıkı bağının olduğu ile ilgili bilgiler yer almaktaymış…..? Şimdi kamuoyuna soruyorum Güvenlik Soruşturmasında FETÖ ile iltisakı geldiği söylenen bir kişi Uşak Üniversitesinde nasıl Rektör Yardımcısı olabilir, Rektörlüğe nasıl vekalet edebilir.? Bu şahıs  Eski Rektör Sait ÇELİK aleyhine ifade vermesi karşılığında mı korunuyor.  Üniversitedeki FETÖ komisyonu ne iş yapıyor.  Bunlardan haberdar değil mi?

Tabii Sayın DALKIRAN ile ilgili iddialar bu kadarda değil, yine aynı tarihlerde İktisat fakültesinden bir doçent ile ilgili YÖK’ten FETÖ üyeliği ile ilgili yazı gelir ve duyduğumuza göre soruşturma açılır. Ancak bu yazının hemen akabinde bu doçent  Ankara’da bir Üniversiteye geçer. Ankara’da üniversiteye geçen doçentin ardından soruşturma dosyası gönderilmez ve karşı üniversiteye haber verilmez. Böylece doçent tertemiz olur çıkar.

Son günlerde de üniversitede 2 kişinin açığa alındığı konuşuluyor. Açığa alımların başlaması ve FETÖ ile ilgili işlemlerin yapılmaya başlanması güzel. Tabii bu bir göz boyama değilse.

İşe çok hızlı giren FETÖ komisyonu acaba diğer dosyası dolulara ne zaman başlayacak….Ne zaman üst mevkileri araştıracak….FETÖ dosyası yada iltisakı olduğu halde müdürlük  ve müdür yardımcılığı yapan, Rektör yardımcılığı yapanlara sıra acaba ne zaman gelecek…?

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2020, 23:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER