30.10.2017, 12:15

AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE ANLATACAKLARIM VAR!

 ŞOFÖR VAKASI  VE FETÖ ŞÜPHELİSİ ADİL KARAMAN’IN TRAJİ KOMİK   İFADESİ…
Uşak Üniversitesi Rektörünün iddianamesi bir basın operasyonuyla beraber aniden ortaya çıktı. Elini kolunu sallayarak Uşak sokaklarını arşınlayan  köküne kadar FETÖ’cü H.E.  köküne kadar FETÖ’cü  arkadaşı E.K’den  duymuşmuş!   Rektör Sait ÇELİK  2012’deki ABD ziyaretinden sonra “hoca efendiyi  ziyaretinden Umre hazzı aldım” demiş. Biz bu iddianame gerçeğini ULUSAL BASINDAN  öğrendik. Merakla beklediğimiz iddianame şüphelinin avukatına  ulaşmadan Milliyet ve Akit Gazetelerine ulaşmıştı. İlginç buldum!  


  Rektör, benim yanımda ve bulunduğum   kalabalık ortamlarda ABD ajanı, Siyonist uşağı, dediği FETÖ liderinden meğer feyz alıp haz duyuyormuş. Demek ki, ciddi kriptoymuş! 
Benim bildiğim rektör  her fırsatta   FETHULLAH’IN şizofrenik  bir   ruh hastası olduğunu söyler,  müntesiplerine de MANKURT derdi. Bazen rektör bu sebeple mi içeride diye düşündüğüm oluyor!   Bu ifadelerine tanıklık yapacak birçok öğretim üyesi vardır üniversitede. Hepsi mahkemede konuşacaktır. 
  Savcılar aslında  benim rektörün en yakınlarında çalıştığımı  biliyordu. Soruşturma sırasında  bizim ifademize başvurma ihtiyacı duymadıkları  için bunları kayda geçiremedik. Şimdi tek yol kaldı, mahkemede konuşacak bildiklerimizi söyleyeceğiz. Söyleyeceklerim o kadar çok ki; öncelikle bildiklerimi parça parça yazayım, mahkemede kısaca  tekrar edip bu yazılı ifadelerimizi makale olarak  sunayım  diyorum
 İlk bilgimi  masal formunda yazayım, bu işte tuzu olanlar da tek tek mahkemeye gelsinler istiyorum. Gelsinler ve bildiklerini devletle paylaşsınlar. 
 Sızmalara  mı Sızmışlar? Sızılanlar  Süzme Sızma mıymış? 
Bir varmış bir yokmuş. Yıllardan 2011’de Sait ÇELİK diye bir adam Uşak Üniversitesine rektör olmuş. Menzilci arkadaşların ısrarlı  tavsiyesi ve kendi takdiri ile  Adil KARAMAN diye bir adamı genel sekreter yapmış. Adil KARAMAN’ın hukukçu olması takdirinde en önemli etken olmuş. Önce vekaleten iki yıl sonra da asaleten atamış. Asaleten atanması sırasında da Rektör vekili Sayın Dalkıran’ın  ısrarla Adil KARAMAN’ı tavsiye ettiği söyleniyor!   Genel Sekreter’in en yakın arkadaşlarından biri de Uşşaki Şeyhi olduğu söylenen  avukat Muhammed Bakır MUTLU imiş. (Ki iddianamede ve mahkemede rektör aleyhine ihbarcıların ve şahitlerin başında da bu şeyhin müridi olarak bilinen Tarih bölümü öğretim üyesi Selcen Hanım var. Bu tanıkla ve daha birçok tanıkla mahkemede yüzleşeceğiz)
Bu arkadaşlar ilk başlarda rektörle çok iyi anlaşmışlar. Fakat gel zaman git zaman rektörle araları açılmış. Rektör adalet diye tutturuyormuş, bunların tavsiye ettiği adamları üniversiteye kendi yetkisiyle almıyormuş.  Puanları düşük  sınavı kazanıp gelsinler diyormuş. İşçi ve güvenlikçi  alımlarında kura çekerim diyor,  inşaat ihalelerini hak eden alır özel şart koymam diyormuş. İhaleyi alan müteahhitlerin alımlarına satımlarına karışmıyormuş.   Rektörün ilgilendiği tek husus ihaleyi alanların vaat ettikleri sürede ve kalitede inşaatları bitirmesiymiş. Müteahhitleri makamına kabul etmiyor geciken müteahhide geciktiği her gün için para cezasını ödetiyormuş.  Bu şartlarda çalıştığı için dışarıdan müdahil olacak kimseye bu fırsatı vermemiş. Böyle tekliflerle gelenlerin hiçbir teklifini kabul etmemiş. Hakkaniyet prensibini bozacak hiçbir  işe razı olmamış, dediklerini yapmamış ve gün gelmiş araları bozulmuştu. Özellikle   bu kişiler bir rektör adayı çıkartarak rektörü değiştirme derdine düştüklerinde  açıkça kılıçları çekmişlerdi.Rıfat OKUDAN adlı kişiyi aday çıkartılar ve Sait ÇELİK’i indirmek için kuralsız bir savaş başlattılar. 
  Aralarının iyi olduğu zamanlarda UŞŞAKİ Şeyhi Muhammed Bakır MUTLU  ve Menzilci Genel Sekreter Adil KARAMAN ortak iş tutuyorlarmış. O kadar ki üniversitede bazıları Adil KARAMAN’ı Uşşaki diye biliyormuş.  Bunlar Oğuz CEYLAN adlı bir adamı  tutup üniversiteye getirmişler. Nasıl mı? Basit. Bu kişi  Hava Kuvvetlerinden çalışırken önce bir belediyede  memur yapılıyor!!!  Sonra Muhammed Bakır MUTLU ve menzilciler   araya giriyor. Rektöre rica ediliyor.  Bu kişi memur  olarak   üniversiteye nakil yaptırılıyor. Daha sonra operasyon  başlıyor. Muhammet Bakır MUTLU ve Menzil gurubu Oğuz CEYLAN’ı rektöre özel şoförün olsun diye teklif ediyorlar.  İşte sana sapasağlam bir şoför bulduk hocam diyorlar.  


 Rektöre ısrarla bunu özel şoförün yap, şöyle iyi çocuk böyle iyi çocuk diyorlar.  Mevcut şoförüne güvenemezsin hocam, şoför önemli sağlam bir adam şoförün olmalı,   biz bu çocuğa kefiliz diyorlar. Bu  genç şoför arkadaş Menzilden ziyade üniversitede UŞŞAKİ  ve Muhammed Bakır MUTLU’nun müridi olarak tanınıyormuş. Ama Menzile de yakınmış! UŞŞAKİLERİ arkasına alacak UŞŞAKİ, MENZİLCİLERİ arkasına alacak kadar MENZİLCİ imiş! 
Rektör bu teklife  sıcak bakmıyor. Yakınlarına (bana ve bazı birkaç kişiye)  demiş ki, bu Oğuz CEYLAN denen şoförü benim yanıma benden haber almak ve beni takip etmek için casus olarak yerleştirmek istiyorlar. Genel sekreterine MENZİL temsilcilerine ve Muhammed Bakır MUTLU’ya kibarca yedek şoför olarak bulunsun demiş. Kırmamaya çalışmış. Ne geldiyse başına insanları kırmama kaygısından   gelmiş zaten!  Hiçbir   zaman bu genç arkadaşı  yanında gerçek şoförü olarak taşımamış. Yedekte tutmuş. 

  Rektörün şoförlüğünü hep resimde görülen Aydın SARISAMAN yapmış. Dürüst ve ağzı sıkı bir arkadaş olarak biliniyormuş.  Üniversitede herkes bunu biliyormuş. Rektör bu şoförden hiçbir zaman vazgeçmemiş. 
 Rektör Sait ÇELİK FETÖ’den gözaltına alındığında, şoför Oğuz CEYLAN’da gözaltına alınmış ve tutuklanmış. Tutuklandığında ulusal ve yerel basın olayı  “Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik, Rektör'ün makam şoförü Oğuz Ceylan” şeklinde yer vermiş. 
O DA NE? Oğuz CEYLAN FETÖ’cü imiş MEĞER!  Bir rivayete göre  bylockçu olduğu da söyleniyormuş. 
 Algıya bakar mısınız? FETÖCÜ REKTÖRÜN FETÖCÜ ŞOFÖRÜ!
Şimdi soru şu. 
Sayın Avukat Muhammed Bakır MUTLU, bir dolar hikayesinin yapımcısı ve anlatıcısı   mahkemede göğsünü gere gere NAKŞİBENDİ olduğunu iddia eden Adil KARAMAN, MENZİL tarikatının pek saygıdeğer mensupları. Bu olay doğru mudur? Bu olayın böyle olduğuna dair tutuklu  rektör dahil birçok tanık var. Bu konuya siz ne dersiniz? Bu adamı belediyeye neden memur yaptınız? Açıklayın da bilelim. 
Asıl soru ise şu.
 Pek saygıdeğer UŞŞAKİLER, MENZİLİLER, NAKŞİBENDİLER. 
Rektöre tavsiye ettiğiniz, kefil olduğunuz ve dahası ısrarla dayattığınız şoför FETÖ’cü çıkmış! Bu konuyu da  basında “Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik, Rektör'ün makam şoförü Oğuz CEYLAN” şeklinde haber yaparak bir güzel ALGI YARATMIŞSINIZ. 
Amaç bu muydu? 
 En önemli soru ise şu: 
Şimdi FETÖ mü size  SIZDI, yoksa siz mi FETÖ’ye SIZDINIZ GURBANLAR?
 Oğuz CEYLAN sizi de mi yedi? 
Yoksa siz, Oğuz CEYLAN’ın ta kendisi misiniz? 
Birleri bugün ortaya çıkıp, hepiniz mi SIZINTISINIZ? dese, söyleyecek sözünüz var mı?  
Ben fikirlerine ve inançlarına katılmasam da Menzilcilerinde, Muhammed Bakır MUTLU’nun FETÖ’cü olmadığını düşünürüm. FETÖ’nün meşru kabul edildiği zamanlarda onlarla yakın olmuş, menfaat birlikteliklerine gitmiş, onlarla  çatışmamaya çalışmışlardır. Zira o dönemlerde FETÖ ile çatışmak hak ve menfaat kaybı demekti. FETÖ ile görünmeyeni dövüyorlardı! 
Gerçek şu ki, sosyal demokrat partilere, sosyalist derneklere bile SIZAN bir CASUS ŞEBEKESİ’nin, kendini İslami  olarak adlandıran tarikat cemaat dernek ve vakıf benzeri  başka yapılara SIZMAMASI mümkün mü?  Emniyet ve istihbarat birimlerinin buradan yürümesi gerekir.   Kim bilir belki UŞŞAKİ UŞŞAKİ  değildir, NAKŞİBENDİ  de  NAKŞİBENDİ  değildir! 
Kim kimdir? Kim kim değildir?   Kim nedir? Kim ne değildir?  Ne, ne değildir? Ne  nedir? Kimin içinden kim çıkar? Kimin içinden kim çıkmaz? Neyin içinden ne çıkar? Neyin içinden ne çıkmaz? Kimin içinden ne çıkar? Neyin içinden kim çıkar? 
Köküne kadar FETÖ’cülerin itirafçı kontenjanından  özgürce aramızda dolaştığı  bu melun ortamda kimin kim olduğunu biz de şaşırdık,  dostlar!  Anlaşılan FETÖ’cüler hâla iş başında! 
 NAKŞİBENDİ  VE MENZİLCİ ADİL KARAMAN’A SAVCILARIN SORMADIĞI SORUYU BEN SORUYORUM! 
Adil KARAMAN,   seni tanırım. Benim bir davamda yalancı şahitliğinden tanırım. Avukat kimliğinle Uşak 2. Asliye Hukuk Mahkemesine gelmiş Rektör Şan ÖZALP’ın Dekan Adnan ŞİŞMAN’ın  yargı kararlarını etkisiz kılan  kararlarının hukuka uygun olduğunu, insan haklarına uygun olduğunu anlatmıştın.  Bu adamlar husumetle hareket etmiyorlar demiştin. Hatırlıyor musun? Şan ÖZALP’in bana ve valilik insan hakları kuruluna hakaretlerini savunmaya gelmiştin o mahkemeye utanmadan!   Avukat Ümit İNCEEFE  seni yaptığınla yüzleştirmiş. Yalancı şahitlik yaptığını  yüzüne söylemiş bir de hukukçu olacak demişti, diye hatırlıyorum. Neyse senin şahitliğin o davayı kurtaramamış Şan ÖZALP sana rağmen mahkum olmuştu.  
Şimdi FETÖ şüphelisi olarak gözaltına alındığında verdiğin ifadeyi  aşağıda yayınlıyorum. Ve savcının sormadığı soruyu soruyorum.  
İfadende çok önemli bilgiler veriyorsun. Gerçi savcı bey bu ifadeleri güvenilir bulmamış olacak ki, iddianamesine almamış! Bu durumda anlattıkları olaylara seni tanık gösteren herkes,  başta Hüseyin Ufuk UĞUR olmak üzere şaibeli hale geliyor. Hüseyin Ufuk UĞUR  rektörden randevu alamıyormuş da, seni tanıyormuş da,  sana gelmiş görüşmüşte,  Mazlum Der notu düşülerek randevu alınmışta, gibi söz ve olayların da tanığı sensin çünkü. Her nedense,  bu tür şeylerin tanığı FETÖ şüphelisi olarak gözaltına alınan   ya sensin, ya da tescilli  FETÖ’cüler! Senin ifadeni güvenilir bulmayarak iddianameye almayan savcılık makamı!  Biz seni nasıl güvenilir bulalım? 
Sizin  herhangi bir konuda doğruya tanıklık edemeyeceğinizi bittecrübe  biliyorum ama  yine de soruyorum. Malumâliniz rektörle başsavcının, rektörle, rektör vekili Sayın Dalkıran’ın 2011 yılında birbirlerine bir dolar gösterdiğini, seri numaralarını kontrol ettiğini iddia etmişsiniz. Dahası başsavcı Ali BAYRAM’ın  sizi aşağıladığını azarladığını anlatmışsınız. Cebinizde bir dolar taşımadığınızdan dolayı eksiklenmişiniz falan filan. Madem sizi böyle aşağıladılar, başsavcının makamını niye terk etmediniz?  Sonuçta  “üniversitenin genel sekreteri doktoralı bir hukukçusu olarak”(kendi ifadeniz)  bu zillete neden katlandınız?   Koskoca genel sekreter ve doktoralı bir  hukukçu olarak daha   onurlu davranıp, rektöre,  başsavcının böyle davranmasına siz izin verdiniz, sizin gibi biriyle asla çalışmam diyemediniz mi? İstifanızı  rektörün masasına atamadınız  mı?  Bütün bu onursuzlukları neden sineye çektiniz Sayın KARAMAN? İşin bu kısmı sizin tercihiniz karışamayız tabii! 
Şimdi gelelim asıl soruya: malumunuz 22 Aralık 2016’da  FETÖ şüphelisi olarak gözaltına alındınız. Yani 15 Temmuz darbe girişiminden 4 ay 7 gün sonra. Tam 127 gün sonra. Verdiğiniz bilgiler öyle böyle bilgiler değil!   Çok çok çok çoook  ciddi bilgiler!!!!!Ben olsam, o dönemde anlam vermediğim,  darbeden hemen sonra anlamlı hale gelen  bu bilgileri   derhal  devletime  ihbar ederdim. Savcıya koşar anlatırdım. 
Böylesine önemli  bilgilerin devlete ulaştırılmasında ihmal gösterilmesi normal mi?  Belki de bu bilgi üzerine  Sait ÇELİK   15 Temmuzdan  hemen sonra tutuklanır ülke bir FETÖ’cüden kurtulurdu!  Ne dersiniz? 
Bakın Sayın Adil KARAMAN, ben sizin 2009-2010 yıllarına kadar FETÖ’cülerle yakın olduğunuzu bilirim. Daha sonra Menzile takıldığınız söylendi. Bilmiyorum gerçekte nereye mensupsunuz? Yalnız  “ben strateji icabı gözaltına alındım, benim FETÖ’cü olmadığımı güvenlik kuvvetleri elbette biliyorlar” diye konuştuğunuzu üniversitedeki fısıltı gazetesinden duyuyorum.
Şayet  ben savcının yerine olsaydım.  “Madem darbeden hemen sonra bunu anladın, bu kadar önemli bir bilgiyi FETÖ’den gözlatına alınmadan önce neden ihbar etmedin diye sorardım.  Bu soruya cevap vermeden Nakşibendi olduğuna hemen inanmazdım. Neden 120 gün bekledin de gözaltına alınınca söylüyorsunun,  makul ve mantıklı cevabını  senden talep ederdim. Bunun makul ve mantıklı hiçbir cevabı olmadığı içinde seni FETÖ’den tutuklar cezaevine gönderirdim. Ya da hakkında iftiradan işlem yapardım. Böylece bugün seninle ilgili şaibe doğuracak her şeyin de önüne geçerdim. Çok şanslısın ki, ben savcı değilim! 
Sayın Adil KARAMAN, vatandaşlar verdiğin ifadenin önemini okumadan takdir edemeyebilirler. İddianameyle beraber dosyada gizlilik kalmadığı için  ifadeni yayınlıyorum. Herkes okusun, seni tanısın! Zira ben rektöre kumpas kurulduğunu düşünüyorum. Senin ifadelerinin de kumpas belgesi olduğunu düşünüyorum.  Seninle de mahkemede görüşelim. Senin mahkemeye gelmen için elimden geleni yapacağım. Söylediklerini hakim önünde tartışalım ki gerçekler ortaya çıksın. Vesselam. 
  


 
 

 

Yorumlar (4)
Mazlum 5 yıl önce
Bu oğuz ceylanın kardeşi önce tedaşa sonra sağlik müdürlüne daha sonrada üniversiteye memur olmuştur hepsi de 10 yıl içinde olmuştur nasıl oluyorda kendi isteğiyle sürekli kurum değiştiriyor hem oğuz ceylan uzman çavuşluktan onlara göre istifa ediyor çanakkaleden uşağa geliyor nasil oluyorda memurluktan ayrilan biri tekrar hem belediyeye hem üniversiteye memur oluyor hemde fetocolarin ocaği tokiden nasil hemen kurayla ev çıkıyor fetonun ocaği diyorum çünkü bir sürü tutuklu fetocu var tokide hepsi oraya yuvalanmış ben kura çekilişininde hile olduğunu düşünüyorum
REKTÖRLÜKTE BİR BİLEN 5 yıl önce
alli̇ gali̇p hocam rektörlükte çlaişmadiğiniz i̇çi̇n bi̇lmeyebi̇li̇rsi̇ni̇z. bi̇lmedi̇ği̇ni̇zi̇ bi̇z tamamlayalim. rektörün şoförü di̇ye tanitilan oğuz ceylan asilinda şu anki̇ rektör veki̇li̇mi̇z sayin dalkiaranin şoförüdür. bunu rektörlükte herkes bi̇li̇r. sorun sayin dalkirana söyleycekti̇r i̇nkar edi̇emez. rektör yardimcisi i̇ken kendi̇si̇ne tahsi̇s edi̇len arabayi oğuz kullanirdi. i̇darei̇ mali̇ i̇şlerdeki̇ ve i̇lgi̇li̇ bi̇ri̇mlerdeki̇ kayitlardan kolayca tespi̇t edebli̇ri̇si̇ni̇z.
kütüphane kuşu 5 yıl önce
hocam bu fetöcüleri̇ si̇z i̇yi̇ kovaliyorsunuz. sayin dalkiranin memurken geti̇rdi̇ği̇ ve dai̇re başkani yaptiği ki̇şi̇ni̇n damadinda bylock çiktiği söyleni̇yor. bi̇r araştirsaniz merak edi̇yoruz rektörlükte herkes bunu konuşuyoṙ̇̇. dedi̇ği̇ni̇z gi̇bi̇ ki̇m ki̇mdi̇r bi̇lmi̇yoruz
YORUMDAN AL HABERİ 5 yıl önce
vay be demek sayin dalkiranin şöförü ha. sayin beyden bi̇r açiklama bekli̇yoruz. sayin hocam doğru mu. asaleten atadiğiniz dai̇re başkaninin damadi bylock cu mu? bunlara cevap vermeli̇si̇ni̇z. yorumdan al haberi̇ böyle bi̇r şey gali̇ba ))))))
Günün Anketi Tümü
Karahallı Belediye Başkanı Ali Tpçunun Çalışmalarından mennumusunuz?
Karahallı Belediye Başkanı Ali Tpçunun Çalışmalarından mennumusunuz?
Namaz Vakti 08 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 22 54
2. Fenerbahçe 21 45
3. Başakşehir 21 40
4. Beşiktaş 21 39
5. A.Demirspor 21 38
6. Trabzonspor 22 38
7. Kayserispor 21 32
8. Konyaspor 21 27
9. Karagümrük 21 26
10. Gaziantep FK 22 25
11. Alanyaspor 22 25
12. Sivasspor 22 24
13. Antalyaspor 21 24
14. Hatayspor 21 23
15. Ankaragücü 21 22
16. Kasımpaşa 22 22
17. Giresunspor 21 21
18. İstanbulspor 22 21
19. Ümraniye 21 14
Takımlar O P
1. Samsunspor 22 42
2. Eyüpspor 21 41
3. Bodrumspor 21 38
4. Pendikspor 22 37
5. Rizespor 21 37
6. Keçiörengücü 22 37
7. Sakaryaspor 22 37
8. Bandırmaspor 21 34
9. Boluspor 22 34
10. Manisa FK 21 30
11. Göztepe 22 30
12. Adanaspor 22 25
13. Tuzlaspor 22 22
14. Altay 22 19
15. Erzurumspor 22 18
16. Altınordu 21 17
17. Gençlerbirliği 22 16
18. Denizlispor 22 16
19. Yeni Malatyaspor 22 17
Takımlar O P
1. Arsenal 20 50
2. M.City 21 45
3. M. United 21 42
4. Newcastle 21 40
5. Tottenham 22 39
6. Brighton 20 34
7. Brentford 21 33
8. Fulham 22 32
9. Chelsea 21 30
10. Liverpool 20 29
11. Aston Villa 21 28
12. Crystal Palace 21 24
13. Nottingham Forest 21 24
14. Leicester City 21 21
15. Wolves 21 20
16. West Ham United 21 19
17. Leeds United 20 18
18. Everton 21 18
19. Bournemouth 21 17
20. Southampton 21 15
Takımlar O P
1. Barcelona 20 53
2. Real Madrid 20 45
3. Real Sociedad 20 39
4. Atletico Madrid 20 35
5. Rayo Vallecano 20 32
6. Villarreal 20 31
7. Real Betis 20 31
8. Athletic Bilbao 20 29
9. Osasuna 20 29
10. Mallorca 20 28
11. Girona 20 24
12. Celta Vigo 20 23
13. Real Valladolid 20 23
14. Almeria 20 22
15. Espanyol 20 21
16. Sevilla 20 21
17. Valencia 20 20
18. Cadiz 20 19
19. Getafe 20 18
20. Elche 20 9