Uşak´ta Paralel Yapı Operasyonu: 25 Gözaltı

Uşak´ta Paralel Yapı Operasyonu: 25 Gözaltı

Uşak´ta Paralel Yapı Operasyonu: 25 Gözaltı
banner628

Uşak´ta paralel yapı soruşturması kapsamında jandarma ve polis ekipleri 60´a yakın adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Dernek, fabrika, iş yeri ve konutlarda yapılan aramalarda 25 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı´nın aldığı karar doğrultusunda Uşak İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Uşak ili genelinde daha önceden belirlenen 60´a yakın adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Bazı dernek, fabrika, iş yeri ve konutlarla arama yapan jandarma ve polis ekipleri 41 kişinin ifadesine başvurdu. İfadesi alınanlardan 25 kişi gözaltına alınarak, KOM Şube Müdürlüğü´ne getirildi. Adreslerdeki arama ve incelemeler ile emniyetteki ifade alma işlemlerinin devam ettiği bildirildi.
Gözaltına alınan 25 kişinin KOM Şube Müdürlüğü´ne getirilmesinin ardından müdahil avukat Ali Osman Gürmen de emniyete gelerek yapılan işlem hakkında yetkililerden bilgi aldı. Emniyet çıkışında açıklama yapan Gürmen, gözaltı işlemlerinin paralel devlet yapılanması ve Fetullahçı terör örgütü soruşturması kapsamında yapıldığını ifade etti. Gözaltına alınanlar hakkında terör örgütüne yardım ve yataklık yapma suçlamasının olduğunu kaydeden Gürmen, dosya içeriğinin gizli olması nedeniyle soruşturmanın detay hakkında bilgi sahibi olmadıklarını sözlerine ekledi.

GÖZALTI VE YAKALAMA KARARI BULUNAN İFADESİNE BAŞVURULAN KİŞİLER

 

Mustafa  BALCI ,Ali  YILDIRIM, Ömer YEŞİL, Mustafa TAŞKIRAN, Cemallettin  BAŞTUĞ ,Hüseyin  KAYA, Cengiz KARADENİZ , Bahri UÇAR , Barış ALTINORDU ,Hasan Hüseyin ATLIAY, Mehmet SESLİ , Nail ÖZÇAY , Sezgin ÖNAL , Yusuf Bülent YÜCELT, Ferhat  ERDOĞAN , Hasan YILDIRIM , Mehmet  ÇOŞKUN , Ali Can BİRGÜL , Galip KUVVET , Beyazıt  SARIOĞLU, Mevlüt  ÖZTAŞ , Mehmet Emin  YÜKSEKKAYA, Cem  UĞUR,  Veli  METE , Şerif  ÖZÇELİK , 

Bu arada YeniŞafak gazetesinin haberine göre İşadamı Hazim Sesli de Yurtdışına çıkmak üzerereyken havalanında gözaltıan alındı. Polisin İşadamları ali Yıldırım ve Mehmet Sesliye ulaşamadığı işadamlarının şehir dışında oldukları belirtildi.

İnşaat Mühendisi Ferhat Erdoğan´ın ise Casablanca´da olduğu belirtildi. 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2016, 22:48
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER