UŞAK'TA ÖZEL LİSE DE TACİZ SKANDALI

Uşak'tA Taciz ile suçlanan bir lisenin kurucu ortağı kayıplara karıştı. Öğretmen ve öğrenciler tedirgin taciz skandalının büyümesi bekleniyor.

UŞAK'TA ÖZEL LİSE DE TACİZ SKANDALI
banner628
 Türkiye Aksaray da ki sapık öğretmen dehşeti ile çalkalandı. 45 Öğrenciye tecavüz ettiği iddiasıyla 52 yaşındaki bir öğretmen 45 öğrenciye tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanmasını konuşurken benzeri bir olayın Uşak'ta da yaşandığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. 

Bu olayın bir benzeri de Uşak’ta yaşandı. Uşak ta Özel bir lisenin kurucu ortaklarından biri 2 kız öğrenciye tacizde bulunduğu iddiasıyla savcılığa şikayet edildi. Savcılık soruşturması 4 aydır devam ederken Yasin Ç. Geçtiğimiz hafta kayıplara karıştı. Yasin Ç. nin kayıplara karışması ile ortalık tamamen karıştı. İddialara göre Yasin Ç bir çok kız öğrenciye istismarda bulundu tacizde bulundu. Ancak öğrenciler  ailelerinden korkularına şikâyetçi olamıyor.

Uşak da eğitim camiasına bomba gibi düşen olayın bşlangıvcı Atalık ayına dayanıyor. Aralık ayında Yasin Ç. nin kendisini taciz ettiğini idda eden bir genç kız durumu ailesine aanlattı. Bunun üzerine aile Cumhuriyet Başsavcılığına müracatta bulunarak Yasin Ç. hakkında taciz suçlamasıyla şikayette bulundu. İfadesi alınan genç kız 12-13 arkadaşının daha isimlerini vererek onlarında Yasin Ç.  tarafından taciz edildiğini ancak onların ailelerinden korktukları için şikayette bulunamadıklarını anlattı. Bunun üzerine gözaltına alınan Yasin Ç . Suçlamaları kabul etmedi ve savcılık trfındna serbest bırakıldı. Yasin Ç. okula dönerek kurucu ortak olarak çalışmaya devam etti. Yine iddialara göre özel ders vermeye de devam etti. Ancak geçtiğimiz 15 gün içinde  Milli Eğitim müfettişleri de olayı araştırmak için okula geldiler ve soruşturmaya öğrencilerin tek tek ifadelerini almaya başladılar. Yine savcılık ta şikâyetçi genç kızın ifadesinde adı geçen öğrencileri ifadeye çağırmaya başladı. Bu arada bir genç kızın dah taciz nedeniyle şikayette bulunduğu ortaya çıktı.

Bunun üzerine paniğe kapılan Yasin Ç bir hafta önce öğrencilerine “Ben kanser oldum kendinize iyi bakın” diyerek kayıplara karıştı. Öğretmenler ve diğer ortaklar Yasin Ç. ye ulaşamadılar.

Yasin Ç. nin ortalıktan kaybolması  ve bir çok öğrencinin de ifadeye çağrılması ile okul adeta kaynayan kazana döndü. Öğrenciler arsında büyük huzursuzluklar başlarken bir çok öğrencinin tacize uğradıkları iddiaları eğitim camiasına bomba gibi düştü. İddialara göre Yasin Ç. yıllardır bir çok öğrenciye tacizde bulundu, cinsel istismarda bulundu. Ancak öğrenciler ailelerinden korkusundan şikayette bulunmadı.

 

Yasin Ç. nin bir çok öğrencisini evinde misafir ettiği bazı öğrencilere Boğaziçine girmenin yolu benim yatağımdan geçer diyerek öğrencilerine tacizde bulunduğu konuşuluyor.

 

ÖĞRETMEN DEĞİL MA DERS VERİYOR İDDİASI

Yasin Ç. nin öğretmen olmamasına rağmen yıllardır özel dershanesinde ders verdiği ortay açıktı. Yasin Ç. nin aslında lise mezunu olmasına rağmen kendisini ODTÜ mezunu gibi tanıttığı yine gelen iddialar arasında. Yıllarca dershanenin sahipliğini yapan Yasin Ç nin dershanelerin kapatılma sürecinde ekonomik olarak zor duruma düştüğü için Uşak’ın tanınmış simalarından iki kişiyi de ortak ettiği ve dershaneyi liseye çevirdiği belirtildi.

ORTAKLAR ŞAŞKIN

Özel liseye sadece maddi destek olmak için ortak olan 2 ortak Yasin ç. nin ortadan kaybolmasıyla şoke oldular. Ortakların Yasin Ç. yi onun hisselerini de alarak okuldan uzaklaştırmak istedikleri konuşuluyor.

 

TACİZ NASIL GERÇEKLEŞİYORDU

İddialara göre Yasin Ç . öğrencileri özel ders verdiği etüd odasında tacizde etti. Teke tek ders veren Yasin Ç. nin öğrencilere dersi bilemediklerinde sözde ceza olarak iç çamaşırlrına kadar çıkarttırdığı ve öpmeye kalktığı iddiaları dile getiriliyor.

 

ÖĞRENCİ VELİLERİ ÇOCUKLARIYLA KONUŞSUN

 

Usak.tv olarak tüm öğrenci velilerini uyarıyor ve çocuklarıyla konuşmalarını öneriyoruz. Sizin de çocuklarınız tacize uğramış istismarda bulunulmuş olabilir. Çocuklarınız sahip çıkın ver arkasında durun. Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 16:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
öğrenci
öğrenci - 5 yıl Önce

tanıyorum bu adamı katı bi adamdı kendi kafasında farklı cezaları vardı ama taciz sanmıyorum belki biraz ileri gitti ve yanlış anlaşıldı bu adam uşak ın matematik dehası geometri dehası üstüne tanımam araştırmakta fayda var

Biri
Biri - 5 yıl Önce

Katılıyorum kesinlikle

Alakentli
Alakentli - 5 yıl Önce

Yasin abinin bu tarz bişey yaptığıma asla inanmıyorum evet katı cezaları vardı ama hepsi öğrencileri için onun sayesinde kaç kişi üniversiteyi kazandı ayrıca etüt odalarında özel ders veriyordu deniyor evet ondan birebir ders almak için kaç kişi uğraşıyordu eğer öyle bir durum olsa biz bilmezmiydik Yasin abi matematik ve geometri konusunda öğretmenim diyen kaç kişiye taş çıkartır. Bu resimlerse öğrencileriyle esprisine çekilen resimler bir kaç kişi ortaya bişey atıyor günah alınıyor bence bu kadar kolay olmamalı insan Onur'u .. Çarşafa öyle bişey cezasını çekmeli

Hüseyin Ünal
Hüseyin Ünal - 5 yıl Önce

Ben 5 yıla yakın bir süre boyunca onun yanında yaşamış biriyim ve tüm mukaddesatımı ortaya koyarak söyleyebilirim ki; iddia edilen bu fiillerin hiç birisine zerre kadar inanmıyorum. Onun yanında yaşamış veya en azından bir kerelik olsun sofrasına oturmakla müşerref olmuş hiçbir insanın da bunlara inandığına inanmıyorum. Dersane piyasası, her yolu deneyerek senelerdir bu adamın bileğini bükmeye uğraşıyordu. Çünkü o, kimseyi basit bir para kaynağı olarak görmüyor ve fakir olsun zengin olsun tüm öğrencilerini en iyi okullara göndermek için elinden gelen tüm desteğini ortaya koyuyordu. Hayatı boyuncu namuslu yaşamayı kendine şiar edinmiş bu insanı yıldırmak için akla gelebilecek en son şeyle, yani tacizle yaftalamak, rakiplerinin ne kadar çaresiz bir duruma düştüğünün ispatı olsa gerektir. İnşAllah hakikat en kısa sürede kendini gösterir ve böyle bir insana bu iftiraları reva görenler her zamanki gibi avuçlarını yalamakla yetinirler. "Lafa bakılmaz, ayinesidir kişinin iş."

öğrenci
öğrenci - 5 yıl Önce

bu haber doğru deyildir bu adam bu derseneciliği 20 senedir yapıyor başarılı bir öğretmedir ama birileri veya kişiler tarafından uyarlanmış düzmecedir.meyve veren ağacı taşlarlar.ğözünle ğörmediğin kulagınla duymadıgın bir şeyi nasıl inanılır yok böyle bişey.bu dünyanın bu yanı varsada öbür tarafıda var.bu insanın bir aleside var .yorum yaparken yazılarınıza dikkat edilmelidir.mademki 4 aydır doğruda niye sonuçlanmadı .bi düşünmek lazım

glsh
glsh - 5 yıl Önce

ben yasin abiyi eskiden beri tanırım, alışılmışın dışında bi tarzı olduğu doğrudur ama tacizci ya da sapık sıfatının yakıştırılabileceği bi insan değildir. evet herkes hakkını arasın, çocuklarını takip etsin tabi ki ama lütfen medyanın her söylediğine her yazdığına körü körüne itibar etmeyin.çünkü bu yazılanların hepsi hala iddia boyutunda

Tanıyan
Tanıyan - 5 yıl Önce

Evet katılıyorum. Bu sadece bi iddia. Yasin abinin böyle bişey yapacağına ihtimal vermiyorum. Kesinlikle böyle bi insan değil. Onun senelerdir öğrencisiyim. Fazla samimi olduğundan belki yanlıs anlasılmıs olabilir ancak bu kadarını ona yapmalarını yakıstıramıyorum. Ne yaptıysa bizim için yaptı. Baskıcıydı katıydı evet ama bunun sebebi bizim iyi yerlere gitmemizdi. Allah yardımcın olsun abi.

murat
murat - 5 yıl Önce

yorumunuza ve suç duyurunuza aynen katılıyorum. bizim ülkemizde medyanın sicilinin ne durumda olduğu herkes tarafından malumdur. medya yüzünden öğrencilerimizin dertlerini dinleyemez, onlara gülümseyemez, onların dertlerine ortak olamaz hale geldik. çamur at, izi kalsın. vaktiyle reha muhtar adlı yaratığın "tacizci öğretmen" diye afişe ettiği masum insanların hayatları karardı bu ülkede. bu ülkenin en büyük tacizcisi medyadır. bu yorumum da aynen savcılığa bir suç duyurusu olarak kabul görsün.

muamma
muamma - 5 yıl Önce

yasin hocanın eski öğrencisiyim ama öyle bişey yapacağı aklımın ucundan bile geçmezdi. bizler de dershanede sabahladık orada yatıp kalktık gece gündüz beraberdik ama öyle bi durumu sezmedik bile. umarım söylenilen konuşulan olaylar doğru değildir.

fatih tekin (öğrencisi)
fatih tekin (öğrencisi) - 5 yıl Önce

Bu yazıyı bir borç bilirim. Bende okudum orda. Ve canla başla uğraştığını biliyorum. Bana verdiği morel motivasyonla tıp kazandım. Emeklerini asla unutamam. Evet o öğretmen değildi. Ancak o bir ABi ydi bize. Biz onu abi olarak o da bizi kardeş olarak görürdü. Geometri ustadı. Çalışma disiplinini en iyi şekilde kazandırdı. Tekrardan teşekkü ederim yasin abi. Sen doğru olduğun müddetçe yamuk insanlar senin doğruluğunu kıskanacak...sen yeter ki doğruluğundan ödün verme. Allah yar ve yardımcın olsun yasin abi.

.
. @fatih tekin (öğrencisi) - 5 yıl Önce

öyle bir kazanmışsın ki tıbbı yazmayı unutmuşsun. yasin yoksa sen misin?

B
B - 5 yıl Önce

Ben de fatihle beraber öğrencisi olan biriyim ve kesinlikle yasin ABİ nin böyle bişey yapacağını düşünmem asla kızlara değil böyle bişey yapmak o derece yakınlaşmaz bile ki cezaları bile kızlara abartılı değildir hiç bir zaman o bizi hep kardeşi gibi gördü bunu yapacak en son insanlardan bile değildir sadece onun başarısına gölge düşürmek isteyenlerin oyunu bu


banner633
SIRADAKİ HABER