UŞAK'TA İLKOKUL DA Kİ TACİZ İDDİASINDA ŞOK GELİŞME, MAĞDUR SAYISI ARTTI ÖĞRETMEN TUTUKLANDI

Kız öğrencilerine cinsel istismarda bulunan öğretmen tutuklandı

UŞAK'TA İLKOKUL DA Kİ TACİZ İDDİASINDA ŞOK GELİŞME, MAĞDUR SAYISI ARTTI ÖĞRETMEN TUTUKLANDI
banner628
banner629

Uşak'ta 6 kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla daha önce gözaltına alınıp adli kontrol şartı ile  serbest bırakılan sınıf öğretmeni, H:A. 5 öğrencinin daha şikayetçi olmasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Uşak’ta  ki iğrenç taciz iddiası Dikilitaş Mahallesi Miralay Halit Akmansü ilkokulundan gelmiş ve olayı i,lk olarak usak.tv duyurmuştu.

. Rehber öğretmen okulda çocuklara özel bölgelerine dokundurmamaları konularında eğitim veriyordu. Bu eğitimden sonra 6 4. Sınıf öğrenci sınıf öğretmenleri H.A. nın özel bölgelerine dokunduğunu anlattılar. Duydukları karşısında şoke olan rehber öğretmen hemen olayı okul idarecilerine bildirdi. Okul İdaresi de Milli Eğitime olayı bildirdi. Olayın emniyete intikal ettirilmesi ile 6 öğrencinin psikolog eşliğinde ifadesi alınırken öğretmen H. A. (45) gözaltına alındı. Polisteki sorgusundan sonra adliyeye sevk edilen H.A. Adli kontrol kaydı ile serbest bırakıldı.

Olayı ilk olarak www.usak.tv  nin duyurması ile diğer haber ajansları da u iğrenç taciz olayını ülke gündemine taşıdılar.

Olayla ilgili soruşturma sürerken dün bir gelişe daha yaşandı. Açığa alınan öğretmen ile ilgili olarak 5 öğrenci daha şikâyetçi oldu.

H.A. (45), 5 öğrencinin daha şikayetçi olmasıyla dün tekrar gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen H.A, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. H.A. hakkındaki idari soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.

Görevli rehber öğretmen, öğrencilere, herhangi birinin istemedikleri şekilde dokunduğunda veya kendilerinden başkalarına dokunulması istendiğinde 'hayır' denmesi üzerine eğitim verdi.

Eğitim sonrası 4'üncü sınıfta okuyan 6 kız öğrenci, rehber öğretmenlerinin yanına giderek, sınıf öğretmenleri H.A'nın, kendilerini elle taciz ettiğini ileri sürdü. Bunun üzerine rehber öğretmen ve okul idarecileri, durumu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirdi. Şikayetin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce soruşturma başlatılarak, İl Emniyet Müdürlüğü'ne bilgi verildi. Sınıf öğretmeni H.A, polis ekiplerince 3 Ocak'ta gözaltına alındı. Olayı anlatan 6 öğrenci ise psikolog eşliğinde ifade verdi. Polisteki işlemlerinin ardından ertesi gün adliyeye sevk edilen H.A, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Dün gelen şikayetler ile olay yep yeni bir boyut kazandı.

İlkokulun 5 öğrencisi daha dün sınıf öğretmeni H.A.'nın cinsel tacizine uğradığını belirtip, şikayetçi oldu. Bunun üzerine polis, H.A.'yı yeniden gözaltına aldı. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen H.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. H.A. hakkındaki idari soruşturma ise sürdürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 13:52
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER