UŞAK'TA FETÖ'DEN 26 KİŞİ TUTUKLANDI 643 KİŞİ AÇIĞA ALINDI

Vali Okur (FETÖ) karşı il genelinde yürütülen soruşturma kapsamında il genelinde bu güne kadar 26 kişinin tutuklandığını, kamuda görevli 643 kişinin açığa alındığını açıkladı.

UŞAK'TA FETÖ'DEN 26 KİŞİ TUTUKLANDI 643 KİŞİ AÇIĞA ALINDI
banner282
 Uşak Valisi Ahmet Okur, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) karşı il genelinde yürütülen soruşturma kapsamında il genelinde bu güne kadar 26 kişinin tutuklandığını, kamuda görevli 643 kişinin açığa alındığını açıkladı. 
Uşak Üniversitesinde 5i akademisyen olmak üzere gözaltına alınan 9 kişiden 7 si tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu tutuklamalar ile birlikte Uşak’ta darbe girişiminden sonra tutuklananların sayısı 26 oldu.
 
Operasyonlar kapsamında bugüne kadar gözaltına alınan 30 kişiden aralarında hakim, cumhuriyet savcısı, asker, polis, akademisyen, öğretmen, imamların bulunduğu toplam 26 kişinin tutuklandığını açıklayan Okur, soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiğini söyledi.
Çalışma kapsamında da 323'ü milli eğitim müdürlüğünde olmak üzere 23 kamu kurumundan toplam 643 kişinin açığa alındığını söyleyen Vali Okur, detaylı çalışmanın sürdüğünü bildirdi.

FETÖ'nün darbe girişimi sonrası örgütle ilişkili özel eğitim kurumları, dernekler, yurtlar, ve gazetelere yönelik titiz bir çalışma yürütüldüğünü aktaran Vali Okur, "Kamu kurumlarında bu yapıyla ilişkisi olanlar mutlak suretle tespit edilecek. Şu ana kadar 1 vakıf, 19 yurt, 6 özel okul, 4 dershane, 10 dernek, 1 sendika temsilciliği ile 2 gazete kapatıldı. FETÖ'nün darbe girişiminin üzerinden 15 gün geçti, bu süre zarfında tüm kurumlar üzerlerine düşeni yapıyor. 

Kazım ŞEN

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER