UŞAK'DA DARBE GİRİŞİMİ SONRASI KAPATILAN OKUL VE DERNEKLER

15 Temmuz başarısız darbe girişiminden sonra FETÖ/PYD bağlantısı olduğu iddiasıyla Uşak’ta 408 kamu görevlisi açığa alındı. 6 Özel okul ve 15 yurt kapatılırken 9 dernek ve vakıfta kapatıldı.

UŞAK'DA DARBE GİRİŞİMİ SONRASI KAPATILAN OKUL VE DERNEKLER
banner601
 15 Temmuz başarısız darbe girişiminden sonra FETÖ/PYD bağlantısı olduğu iddiasıyla Uşak’ta 408 kamu görevlisi açığa alındı. 6 Özel okul ve 15 yurt kapatılırken 9 dernek ve vakıfta kapatıldı.
7 hakim 6 Cumhuriyet Savcısı 1 Albay 1 komiser yardımcısı olmak üzere 25 kişi de tutuklandı.

fetö İle mücadele kapsamında aralarında hakim, savcı, polis ve askerlerin de bulunduğu 15 kişinin tutuklandığını, 408 kamu görevlisinin açığa alındığını, 15 özel yurt ve 6 özel okulun kapatıldığını açıkladı.

Açığa Alınanların büyük çoğunluğunu Milli Eğitim camiasından ve toplam 322 kişi açığa alındı. Emniyette 37 Jandarma’da bir Yüzbaşı açığa alınırken 8 kişi de maliyeden açığa alınmış durumda. Diğer açığa alınalar ise 14 değişik kamu kurumundan yer alıyor. 

Valiliğin açıkladığı 408 açığa alma rakamına Belediyenin çıkarmış olduğu 56 kişi dahil değil.

KAPATILAN OKULLAR

1 Üftade Ortaokulu

2- Özel Üftade Anadolu Lisesi

3- Özel Üftade İlkokulu

4- Özel Üftade Fen Lisesi

5- Özel Üftade Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

6-Özel Uşak Seçkin grup temel lisesi

 

UŞAK’TA KAPATILAN VAKIF VE DERNEKLER

Nil eğitim Ve Hizmet Vakfı

Çağlayan İşçiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Uşak eğitim Gönüllüleri Derneği

Genç Uşak Gençlik ve Spor Kulübü

Ulubey Eğitim Gönüllüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Uşak bahar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Uşşak Hukukçular Derneği

Üniversite Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği

Bizim Yuva  Yardımlaşma  Dayanışma Derneği

 

 

 
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2016, 14:04
banner600
YORUM EKLE
YORUMLAR
derhal e cevap
derhal e cevap - 4 yıl Önce

anlaşılan fırsatı ganimet bilip bu milleti ayakta tutan değerleri hepten silerek rakı sofrasına oturmak istiyorsun. geçmişte her darbe yapan demokrasi düşmanları atatürk ün emanetine sahip çıkmak için yaptıklarını söylüyorlardı. her darbe zamanı sen gibi düşünüp te tüm atatürkçüler devlet makamından temizlenseydi mutlu olurmuydun. sakin olalım. milletimizde her inançtan insana saygı gösterip yanlış yapanın kellesini alalım. anladınmı şimdi osmanlı padişahları kendilerine yapılan hataları affederken devlete yan gözle bakan evladı da olsa neden idamını vermiş. devlet millet le yaşar millet de devletle. selamlar.

Bilge İnsan
Bilge İnsan - 4 yıl Önce

15 temmuz darbe teşebbüsünde darbeyi gerçekleştiren hainler kadar bu katilleri atayanlarda suçludur. bu darbecileri kim atadı? bu darbecileri atayanlarda bu katliamın sorumlusudur. ak parti içinde atamadan sorumlu tüm birimlerdeki kişilerde yargılanmalı. biz milletvekillerini meclise gönderdik. bu katilleri en üst makamlara atasınlar diye mi gönderdik. mecliste ne iş yapıyorlar? maaş almaya mı gidiyorlar sadece. bu katliamdan milletvekilleri de sorumludur. darbeciler gibi bunlarda hesap vermelidir.

Derhal
Derhal - 4 yıl Önce

Hazır OHAL de ilan edilmişken devlet kadrolarından tüm tarikat ve cemaatler temizlenmelidir. İlerleyen zamanda Süleymancı , menzilci, sofi, nurcu, okuyucu, yazıcı vb. terör örgütü isimlerini duymak istemiyorsak şimdiden tedbir alıp devlet içersindeki her türlü tarikat, cemaat yapılarına dahil olanlar derhal işten atılmalıdır.

ali görmüs
ali görmüs - 4 yıl Önce

kamudaki tüm tarikatlar temizlesin

SIRADAKİ HABER