SİMİTÇİ NUSRET VE ÇETESİNİ BÖCEK ELE VERDİ

Uşak’ta çıkar amaçlı Organize Suç örgütü kurudukları iddiasıyla gözaltına alınan Simitçi Nusret Lakablı Nurettin Altıntop ve 6 adamı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SİMİTÇİ NUSRET VE ÇETESİNİ BÖCEK ELE VERDİ
banner628
banner629

Eski Belediye Başkanlarından Erhan Akçay’ın Nurettin Altıntop’un yeğenleri tarafından dövülmesinden sonra Uşak Polisi 7 aylık teknik ve fiziki takibin ardından salı günü operasyon  düzenledi. Alınan bilgiye göre, "Kasten yaralama, mala zarar verme, nitelikli yağma, tehdit, darp" suçlarına karıştığı belirlenen, elebaşılığını "Simitçi Nusret" lakaplı Nurettin ALTINTOP'un yaptığı öne sürülen organize suç örgütü üyelerine operasyon gerçekleştirildi.

Uşak emniyet Müdürlüğü Kom Şube ekipleri Salı günü bir çok ev ve işyerine baskın düzenleyerek Elebaşılığını Simitçi Nusret Lakablı Nurettin Altıntop’un yaptığı organize suç örgütü elemanlarını gözaltına aldı. Operasyonda 15 kişi gözaltına alındı. 7 Aylık teknik ve fiziki takibin ardından yapılan operasyonda cep telefonu kullanmayan Nurettin Altıntop’un mahkeme kararı ile yerleştirilen böcek ile konuşmalarının kaydedildiği ortaya çıktı.

Daha öncede defalarca Organize Suç örgütü elebaşı olduğu iddiasıyla tutuklanıp yargılanan Nurettin Altıntop bir çok olayda cep telefonu kullanmadığı için dinlenemiyordu. Nurettin Altıntop’un sağ kolu olan Efe Lakablı Rafet Akdaş’ın aracına böcek yerleştiren Polis çete lideri ve örgüt üyelerini adım adım izledi ve dinledi. Emniyette 17 saat ifade veren Nurettin Altıntop ve 14 kişi bugün Adliyeye sevk edildi.

Savcılık ifadelerinin ardından 2 kişi serbest bırakıldı, 3 kişi ise adli kontrol ile bırakıldı. 10 Kişi ise tutuklama istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza mahkemesine çıkarıldı.  

Mahkeme örgüt liderini olmadığını ve suçsuz olduğunu söyleyen Nurettin Altıntop yeğenleri ve arkadaşlarının örgüt üyesi gösterildiğini iddia etti.  Nurettin Altıntop’un Avukatı Koray Karakaş ise ortada örgüt olmadığını örgüt olamadığı gibi suç da olmadığını iddia etti. Müvekkiline daha önce yargılanıp beraat ettiği olayların bile suçlama olarak yöneltildiğini savunan Av. Koray karakaş  müvekkilin tutuklsuz yargılanmasını istedi.

Mahkeme (Simitçi Nusret) Nurettin Altıntop, (Efe), Rafet A, Barış Ü, Tolga D. Mehmet Ç. Tekin U ve Murat K’yı tutuklayarak cezaevine gönderirken  Adem A. Özgün E. ve Zeynep Ç.  ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 00:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
cet
cet - 2 yıl Önce

iyi. olmus. garibanlar rahatlar

banner633
SIRADAKİ HABER