SİMAVLI İKİ KARDEŞ YANGINDA CAN VERDİ

Yangın çıkan evde dumandan etkilenen 2 çocuk öldü

SİMAVLI İKİ KARDEŞ YANGINDA CAN VERDİ
banner628

- Simav’lı iki kardeş  Tavşanlı ilçesinde, evde yalnız kaldıkları sırada çıkan yangın nedeniyle dumandan etkilenen 3 ve 6 yaşlarındaki iki kardeş, kaldırıldıkları hastanede yaşamını yitirdi.

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde bir evde çıkan yangında, dumandan etkilenen 3 ve 6 yaşlarındaki iki kardeş hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Aslen Simavlı olan ve Tavşanlı da İstasyon Mahallesi'nde yaşayan Özlem Saldık, oğlu Şaban Can (3) ve kızı Sudenaz Saldık'ı (6) evinde bırakıp alışverişe gitti.

Bir süre sonra eve dönen anne, kapıyı açıp içeri girdiğinde yoğun dumanla karşılaştı. Çocuklarının bulunduğu odaya giren kadın, Şaban Can ve Sudenaz'ı baygın buldu.

Dumandan etkilenen iki kardeş, annenin yardım istemesi üzerine komşuları tarafından Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Şaban Can ve Sudenaz Saldık, doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Tavşanlı Belediyesine bağlı itfaiye ekiplerince kısa sürede söndürülen yangının, çocukların çakmakla oynarken kanepeyi tutuşturması nedeniyle çıktığı ihtimali üzerinde duruluyor.

Özlem Saldık'ın eşinden boşanma aşamasında olduğu ve 4 çocuğuyla söz konusu evde yaşadığı, diğer iki çocuğun yangın sırasında okullarında bulunduğu öğrenildi.Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2016, 02:21
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER