ŞEHİT POLİS MEHMET AKSOY MEMLEKETİNE UĞURLANDI

Banaz da rehine krizinde şehit olan Polis memuru Mehmet Aksoy gözyaşları içinde toprağa verilmek üzere memleketine uğurlandı.

Şehit Polis memuru Mehmet Aksoy’un Ankara’da bulunan eşi ve çocukları ile Konya’nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan babası ve kardeşleri acı haberi alır almaz Uşak’a geldiler. Şehit Polis Memuru Mehmet Aksoy için Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.

15 Ağustos 2017 tarihinden bu yana Banaz İlçe Emniyet Müdürlüğü emrinde görevli olan şehit polis Aksoy için düzenlenen törene,

Vali Funda Kocabıyık, AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ve İsmail Güneş, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Uşak İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, Banaz İlçe Emniyet Müdürü Koray Türkyılmaz, şehit polisin eşi Arzu Aksoy, çocukları Aziz Ateş Aksoy (9) ve Bade Mine Aksoy (6), babası Celal Aksoy kardeşi Erdal Aksoy  meslektaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Polis Memuru Mehmet Aksoy’un cenazesi alana getirildiğinde eşi ve mesai arkadaşları gözyaşlarına hakim olamadı.

Tören Saygı duruşu ile başladı şehit polis Aksoy'un özgeçmişinin okunmasıyla devam etti.  Törende konuşan Uşak İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, ülkemizin esenliği, vatandaşlarımızın can güvenliği için görev yaparken canını feda eden şehit kardeşimiz Mehmet Aksoy için bir araya geldik. Mehmet, kardeşimiz, bugün bir vatandaşın hayatını kurtarmak için gözünü kırpmadan şehadete yürümüştür. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum" dedi.

Vali  Funda Kocabıyık da " Mehmet kardeşimiz, görevi başında halkın güvenliğini sağlamak için ihbar üzerine giden bir olayda, menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. Şehidin anne ve babasına böyle bir evlat yetiştirdikleri için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Törenin ardından Şehit Polis Memuru Mehmet Aksoy’un cenazesi Banaz ilçe Emniyet Müdürlüğüne gönderildi. Burada ki törenin ardından ise Memleketi Konya’nın Doğanhisar ilçesine uğurlandı. Şehidimize Allah’tan rahmet kederli ailesine, Emniyet Teşkilatına ve tüm Uşak halkına başsağlığı diliyoruz. Umarız bu tür olaylar bir daha yaşanmaz.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 22:00
banner588
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER