ŞEHİDİMİZİ TOPRAĞA VERDİK

ŞEHİDİMİZİ TOPRAĞA VERDİK

ŞEHİDİMİZİ TOPRAĞA VERDİK
banner282
İzmir’deki Alaybey Askeri Tersanesi'nde “TCG Değirmendere” römorkörünün denize indirildiği sırada devrilmesi sonucu şehit olan askerlerden Er Fehmi Kocaman, memleketi Uşak’ın Banaz ilçesine bağlı Ovacık köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi.
İzmir'deki Alaybey Askeri Tersanesi'nde "TCG Değirmendere" römorkörünün denize indirildiği sırada devrilmesi sonucu şehit olan askerlerden Er Fehmi Kocaman, memleketi Uşak'ın Banaz ilçesine bağlı Ovacık köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi.
 
Uşak Havalimanı'na inen askeri kargo uçağındaki şehit Fehmi Kocaman'ın Türk bayrağına sarılı naşı, askerler tarafından cenaze aracına taşındı. Cenaze aracına konulan şehit askerin naaşı, saat 16.30 sıralarında Banaz ilçesine bağlı Ovacık köyündeki baba ocağına getirildi. Tüm gün şehidini bekleyen Ovacık köyü halkı, evlerini ve köyü Türk bayrakları ile donattı. Uşak'ın dağ eteklerindeki köyde, şehit Fehmi Kocaman'ın baba ocağındaki odasında bulunan aynı tertip asker arkadaşlarıyla çekildiği fotoğraflar ve askerdeyken çarşı izninde çekilen fotoğrafları ise yürekleri burktu. Mustafa ve Hülya Kocaman çiftinin dört çocuğundan en küçüğü olan Fehmi Kocaman'ın naaşı evinin önüne geldiğinde feryatlar yükseldi. Şehidin naaşı, daha sonra köy meydanına getirildi. Buradaki törene Vali Mehmet Ufuk Erden, Ak Parti Uşak milletvekilleri İsmail Güneş, Mehmet Altay, İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Kömürcü, İl Emniyet Müdürü Ogün Toprak, il ve ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, şehit askerin yakınları ve binlerce vatandaş katıldı.
 
Uşak Belediyesi, Uşak Şehit Aileleri Derneği üyeleri ve cenaze törenine katılmak isteyen vatandaşlar için otobüs kaldırırken, Banaz Belediyesi de halk otobüslerini şehit cenazesi için seferber etti. Törende şehidin öz geçmişinin okunmasının ardından İl Müftüsü Fuat Altındaş cenaze namazını kıldırdı. Şehidin cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.
 
 
 
 
 
 
 
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER