SAHTE MİT'Cİ IRMAK AKÇİÇEK UŞAK'TA BİR ÇOK KİŞİYİ DOLANDIRMIŞ

Sahte Mit kimlikli kalpazanlık çetesinin liderinin bir çok kişiyi dolandırdığı dolandırılan bir kişinin ise bunalıma girerek intihar ettiği iddia ediliyor.

SAHTE MİT'Cİ IRMAK AKÇİÇEK UŞAK'TA BİR ÇOK KİŞİYİ DOLANDIRMIŞ
banner628
banner629

Temmuz ayında yapılan operasyonda yakalanan Sahte Mit kimlikli kalpazanlık çetesinin liderinin bir çok kişiyi dolandırdığı dolandırılan bir kişinin ise bunalıma girerek intihar ettiği iddia ediliyor. İddialara göre 27 Mart 2018 tarihinde Karaağaç köyünde kendisini çam ağacına asarak yaşamına son veren Mesut Bilen (51) de bu çetenin lideri Irmak Akçiçek tarafından dolandırılmış ve bu nedenle intihar etmiş.

Uşak.tv nin ulaştığı bilgilere Uşak Polisinin Temmuz ayında başarılı operasyonu sonucu yakalanıp 5 üyesi tutuklanan piyasaya sahte para süren organize suç örgütü üyesi lideri Irmak Akçiçek kendisini Cumhurbaşkanlığının çok özel istihbaratçısı ve MİT mensubu olarak tanıtarak bir çok kişiyi dolandırdı. Bu kişiler arasında daha önce bir bir tekstil fabrikasında müdür olarak çalışan ve emekli olduktan sonra bir Catring firmasına ortak olan Mesut Bilen de vardı. İddialara göre Mesut Bilen’in bir kurumdaki işini halledebileceğini belirten ve kendisini MİT mensubu olarak tanıtan Irmak Akçiçek Bilen’in 200 Bin TL para aldı. Mesut bilen işi hallolmayınca Irmak Akçiçek’in kendisini dolandırdığını anladı ancak şikayetçi olmadı.

Bunalıma giren Mesut Bilen  27 Mart 2018 tarihinde eşine intihar edeceğini belirten mektup yazarak  Karaağaç köyünde kendisini çam ağacına asarak yaşamına son verdi.

        Irmak Akçiçek’in aynı yöntemle bir çok kişiyi dolandırdığı ancak bir çoğunun şikayetçi olamadığı iddia ediliyor.

17 Temmuz da yapılan operasyonda Savcılık işlemleri sonrası mahkemeye sevk edilen 6 şüpheliden İ.M.B. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, şüphelilerden Irmak A. (22), Mehmet Yalçın E. (48), Öykü E. (19), Serdar K. (22) ve Serkan D. (29) çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişlerdi.

Uşak'ta bunalım Mesut Bilen (51)  Karaağaç çamlığında kendisini çam ağacına asarak intihar etti. Olay bu sabah saatlerinde meydana geldi. 
Sabah 7:30 sıralarında yoldan geçen vatandaşlar çam ağacına sılı bir ceset görünce Jandarmaya haber verdi. 
Olay yerine gelen olay yeri inceleme ekipleri intihar eden şahsın Mesut Bilen olduğunu belirledi.
Yapılan araştırmada Mesut Bilen'in Uşak Merkezde Ünalan Mahallesinde oturduğu ve ailesine intihar mektubu bırakarak ayrıldığı tespit edildi. 64 LZ 696 plakalı aracı ile Karaağaç çamlığına gelen ve yol kenarında intihar eden Mesut Bilen'in cesedi yapılan incelemenina rdından İzmir Adli Tıp kurumuna gönderilecek. 


 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 10:57
banner588
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER