POLİSTEN KAÇAN ARAÇTAN 4.5 KG ESRAR ÇIKTI

POLİSTEN KAÇAN ARAÇTAN 4.5 KG ESRAR ÇIKTI

POLİSTEN KAÇAN ARAÇTAN 4.5 KG ESRAR ÇIKTI
banner282
KOM şubesi ekipleri, kontrol yaptığı sırada şüpheli görülen bir araç çevirmeden kaçarken bir işyerine daldı.
 
Edinilen bilgiye göre, bugün saat 12: 00 sularında Ankara Uşak Karayolu Şeker Fabrikası mevkiinde Uşak Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Ekipleri yoldan geçen araçları çevirme yaparak kontrol ettiği esnada şüpheli görülen 64 AT 580 plakalı araç durdurulmak istendi. Araç içerisinde bulunan iki kişi durmayarak kent merkezine doğru hızla ilerlemeye başladı. Kaçan şahısları takibe alan ekipler Kipa kavşağından Celal Bayar Caddesine doğru aracın girdiğini gördü. Panikle şehir içinde kontrolsüz şekilde kaçan şahıslar polisleri atlamak için araçla kapıları kapalı olan bir torna atölyesine girmek istedi. Büyük bir gürültüyle işyerinin kapılarını kırarak içeriye giren kaçan şahıslar polis tarafından gözaltına alındı. Şahısların aracında yapılan aramada, 4 kilo 500 gram esrar maddesi yakalandığı bilgisine ulaşıldı.
 
Polisten kaçarken araçla girdikleri işyerinde o esnada kapının arkasında birisinin olmaması olası bir faciayı engellemiş oldu. İşyerinde ise maddi hasar meydana geldi. İşyeri sahibi Tevfik Keleş, "biz içeride çalışırken gelen gürültünün büyük bir patlama olduğunu sandık. Meğer büyük demir kapıya çarparak bizim işyerine arabayla girmişler. Sonra polisler arabadakileri çıkardı. Neye uğradığımızı anlamadık" dedi.
 
Gözaltına alınan şüpheli iki şahıs ifadeleri alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER