PİLOTLARIMIZI PKK'NIN ŞEHİT ETTİĞİ KESİNLİK KAZANDI

Uşaklı Şehit Pilotumuz Üsteğmen Müjdat Kerem Şahan’ın şehit oluğu helikopterin teknik arızadan değil PKK tarafından düşürüldüğü kesinlik kazandı.

PİLOTLARIMIZI PKK'NIN ŞEHİT ETTİĞİ KESİNLİK KAZANDI
banner628

Türk Silahlı Kuvvetleri biri Uşaklı iki pilotumuzun şehit olduğu Helikopter’in düşürülmesi ile ilgili olarak açıklama yaptı. Açıklamada helikopterin füze ile düşürülmüş olabileceği kabul edildi.

İlk önce "teknik arıza" sonucu düştüğü söylenen helikopterin daha sonra PKK tarafından düşürüldüğünü gösteren görüntüler ortaya çıkmıştı.

Bu gelişmeden sonra TSK yeni bir açıklama yaparak helikopterin "füze ile" düşürülmüş olduğunu kabul ederek "helikopterin, terörist unsurların yerden açtığı ateş sonucu muhtemelen yerden havaya atılan ve cinsi henüz belirlenemeyen, füze olabileceği değerlendirilen bir hava savunma silahı ile vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varılmıştır" dedi.

13 Mayıs'ta Hakkari'nin Çukurca bölgesinde düşürülen ve iki  askerin şehit olduğu helikopter ile ilgili TSK tarafından yapılan açıklama da helikopterin teknik arıza nedeniyle düştüğü belirtilmişti.

Bu açıklamadan bir süre sonra PKK'ya yakın sitelerde helikopterin füze ile düşürüldüğünü gösteren görüntüler yayınlanmıştı.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Göbelez oto kiralama
Göbelez oto kiralama - 5 yıl Önce

Bu füzeyi sana verenler bu füzeyi ateşleyen ellerin Allah belasını versin 3' kuruşluk ömürde ufacık dünyayı paylaşamadınız yazık Allah pkk illetinin kökünü kazısın inşAllah

incil
incil - 5 yıl Önce

Bu gűlen yüzlerin solmasına sebep olanlar Allahın gazabına uğrar inşAllah

birimiz
birimiz - 5 yıl Önce

İrtica PKK'dan teklikelidir, birinci tehdit irticadır deye deye, bu günlere gelindi.

banner633
SIRADAKİ HABER