KABA KUVVET İLE BELEDİYECİLİKTE UŞAK BİR NUMARA!

KHK ile atılan Fen İşleri Müdürürün hala çalıştırılmasını eleştiren AK partili işçi Ak Partili Belediyeciler tarafından UTAŞ’a çağırılıp tuzağa düşülerek dövüldükten sonra işine de son verildi.

KABA KUVVET İLE BELEDİYECİLİKTE UŞAK BİR NUMARA!
banner628
banner629
UTAŞ'ta adete eli silahlı çete kuran Ali Rıza Çümen ve adamları gaztecilerden sonra haklarında konuşan belediye işçilerine tuzak kurup dövüp sonra da işine son verdirmeye başladılar.
 
Geçtiğimiz günlerde FETÖ’den atılan Eski Fen İşleri Müdürü Mustafa Dayıoğlu’nun fiilen halen çalıştırılmasını eleştirdiği iddiasıyla,  Koyu AK Partili Belediye işçisi UTAŞ’a çağırılıp tuzağa düşülerek dövüldükten sonra işine de son verildi.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda UTAŞ’a çağırılan Belediye İşçisi Hüseyin Kartufan, Ali Rıza Çümen ve adamları tarafından saldırıya uğramıştı.  İşçiyi darp eden Çümen ve 5 - 6 adamı işçinin UTAŞ tan ayrılmasına da izin vermeyerek hürriyetini tehdit ettiler. Daha sonra polisi arayan Ali Rıza Çümen belediye işçisinin kendilerine saldırdığını ve darp ettiğini iddia ederek şikâyetçi oldu.

Olay Karakolluk olurken Fiili Belediye Başkanı olan Ali Rıza Çümen koyu Ak partili olarak bilinen belediye işçisi Hüseyin Kartufan’ın işine son verdirtti. İşçiye herhangi bir sebep gösterilmeksizin iş akdinin feshedildiği tebligatı gönderildi.

Belediye işçisi Hüseyin Kartufan’ın, Utaş Yönetim Kurulu başkanı Ali Rıza Çümen ve adamları tarafından Önce tuzağa düşürülüp dövülen sonrada işine son verilmesi Belediye Başkanı Nurullah Cahgan’a olan tepkileri artırdı. Vatandaşlar Belediye başkanı Nurullah Cahan’ı işçisine sahip çıkmamakla ve Ali Rıza Çümen’e söz geçirememekle suçluyor. Ali Rıza Çümen’in başkanın yanında ellerini ceplerine atması ve adeta başkanın üstünde havası vermesi de tepkilere neden oluyor.

 OLAYIN GEÇMİŞİ

 Fen İşleri Müdürü görevindeyken FETÖ kapsamında KHK  ile görevinden uzaklaştırılan  ancak fiili olarak görevine devam eden Mustafa Dayıoğlu Fen işlerinde işçi olarak çalışan Hüseyin Kartufan’ı telefonla arayarak “UTAŞ’a git Ali Rıza Çümen seni bekliyor bir konu var senle görüşecek” diyerek yönlendirdi. Başına geleceklerden habersiz UTAŞ’a giden Hüseyin Kartufan Ali Rıza Çümen ile konuşmaya başladı. İddialara göre Ali Rıza Çümen Belediye UTAŞ ve Dayıoğlu hakkında sağda solda konuşuyormuşsun şeklinde Kartufan’ı terslemeye ve seni işten attırırım şeklinde tehdit etmeye başladı.  Oda “Ben piyasada konuşulanları dillendirdim. Mustafa Dayıoğlu görevden atıldığı halde hala çalışıyor bu konuyu demiştim” şeklinde cevap verince. UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen, Baş şoför Nazmi Peker ve yardımcısı Niyazi Gülcan ile 3 kişi daha Hüseyin Kartufan’ı darp etmeye başladılar. Hüseyin Kartufan’ın darp edilmesi sırasında Ali Rıza Çümen de elinden yaralandı. Olaydan sonra adeta rehin alınan ve binadan çıkmasına izin verilemeyen Hüseyin Kartufan gelen polislere teslim edildi. Taraflar birbirlerinden şikâyetçi olurken  Karaağaç Polis merkezinde ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldılar.

Olayla ilgili soruşturma sürerken saldırıya uğrayan işçinin koyu AK Partili olduğu ve yapılan yanlışları eleştirdiği için tuzağa düşürülüp darp edildiği  belirtildi. 


 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 07:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
AKPARTİLİ
AKPARTİLİ - 4 yıl Önce

kurulduğu günden bu yana ak parti den başka partiye oy vermedim.
referandumda sadece belediye başkanı için hayir di̇yeceği̇m.
hayir i̇nşAllah uşak da çok çikar da genel merkez de ne oluyor di̇ye uşak tarafsiz gözle görülür di̇ye....

rezalet
rezalet - 4 yıl Önce

belediye başkanını gördükçe midem bulanıyor.. belediyeye gidesim gelmiyor...asıl başkan ise ali rıza çümen bence mafya başkanı... herkesi asıp kesiyor..kafasına göre.. en rezalet belediye .. ve buna dur diyen bir yargı sistemi yok .. pes doğrusu..

banner633
SIRADAKİ HABER