HAKAN KORUK BIÇAKLI SALDIRIYA UĞRADI BAKIN SALDIRGANLAR KİM ÇIKTI

HAKAN KORUK BIÇAKLI SALDIRIYA UĞRADI BAKIN SALDIRGANLAR KİM ÇIKTI
banner628
banner629

Bugünlerde Facebook tan yaptığı canlı yayınlar ile gündemde olan Gazeteci Hakan Koruk akşam saatlerinde bıçaklı saldırıya uğradı. Olaydan sonra Cumhuriyet karakoluna giden saldırganlar teslim oldular. Saldırgan otopark meselesi yüzünden tartıştıklarını Hakan Koruk küfür ettiği için bıçakladığını iddia etti. Ancak olaya karışanlar hiç de yabancı çıkmadı. İşte detaylar.

Bu gün saat 16:00 sıralarında Vagon Cafe civarındaki evinden çıkarak doğum yapan eşinin yanına Özel Öztan Hastanesine giden Hakan Koruk’un az ilerisinde duran bir araçtan inen kişi Hakan Koruk’a doğru gelerek önce kafa attı sonra da bıçaklayarak tekrar araca binip kaçtı. Araçta saldırgandan başka bir kişi daha bulunuyordu. Hakan Koruk çevreden yetişenler tarafından Özel Öztan Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınırken Hakan Koruk saldırganların kaçtığı aracın plakasını polis ekiplerine verdi. Polis saldırganları yakalamak için seferber olurken saldırganlar Cumhuriyet Polis merkezine giderek teslim oldular. Hakan Koruk’u bıçaklayan Halil İbrahim Sezer otopark meselesi yüzünden tartıştıklarını Hakan Koruk küfür ettiği için bıçakladığını iddia etti. Yanında bulunan Muhammet Murat Özdemir de aynı şekilde ifade verdi.

         Uşak.tv olarak olayın detaylarına indiğimizde bu olayın hiç de anlatıldığı gibi olmadığını gördük.  Olayı ilk duyar duymaz Uşak Belediyesi yöneticilerinden şüphelendim ve hiç da yanılmadığımı gördüm.

Olayda kullanılan araç olaydan bir saat kadar önce kiralanmış ve bir saat içinde de olay olmuş. Aracı kiralayan Arena Bar adlı  iş yerinde çalışan bir garson. Adı Muhammet Murat Özdemir. Olayı Gerçekleştiren şahıs ise Halil İbrahim Sezer o da orada garson. Gelelim arena Bar’ın sahiplerine. Arena Bar’ın sahibi Rasim Köse ve İsmet Yıldız. (Kürt İsmet lakaplı) Rasim Köse ile Hakan Koruk normalde tanışıyor ve aralarında hiçbir husumet yok. Ancak Hakan Koruk’un geçtiğimiz günlerde sevgilileri var dediği Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ ile Rasim Köse yakın akraba ve sık görüşüyorlar. Hatta Hakan Uludağ’a bağlı olan Uşak Belediyesi Fen işleri geçtiğimiz günlerde yine Rasim Köse’nin çalıştırdığı Güvercinpark Gazinosunun otoparkını yapmıştı.

         Olaya karışanların Hakan Uludağ’ın akrabasının çalışanlarının çıkması, olayda kullanılan aracın bir saat önce kiralanması ve olayın oluş biçimi gözleri Hakan Uludağ’a çeviriyor. Aynı bar da geçtiğimiz günlerde bir polis  memurunun da dövüldüğü saldırıya uğrayan polis memurunun daha önceden KOM Şubede iken İsmet Yıldız’ın yeğenlerine işlem yaptığı için saldırıya uğradığı iddia ediliyor.

         Biz Emniyet yetkililerinin en kısa zamanda bu olayı çözeceğine inanıyoruz. Uşak dağ başı değildir. Daha öncede kafamıza silah dayandı saldırılara uğradık telefonlarımız gasp edildi reklam müşterilerimiz tehdit edildi. Bu olay inşallah son olur. Gerçek suçluların ortaya çıkarılması azmettirenlerin cezalandırılması en büyük dileğimiz.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 01:33
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER