GÖĞEM GÖLETİ YAKINLARINDA BAŞLAYAN YANGINDA UŞAK SEFERBER OLDU

Uşak’ta Göğem köyü yakınlarında başlayan ve rüzgarında etkisi ile hızla büyüyen yangın saatler süren çalışmaların altından kontrol altına alınarak söndürülebildi.

Bugün öğleden sonra Göğem Göleti  yakınlarında henüz bilinmeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Yangın haberi ile birlikte başta Orman söndürme ekipleri ile birlikte Uşak Belediyesi, OSB İtfaiyesi, Banaz ve Ulubey Belediyesine ait itfaiye araçları hızla yangın bölgesine giderek söndürme çalışmalarına başladı. Yangına vatandaşlarda ellerinden geldiği kadar canla başla müdahale etti. Yangın haberini ilk olarak uşak.tv den öğrenen Uşaklılarda yangın söndürme çalışmalarına katılmak üzere Göğem Göletine akın ettiler. İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mehmet Kılıç ve Emniyet Müdürü Mesut Gezer de yangın yerine giderek çalışmaları takip etti. Dumlupınar’da bir etkinliğe katılan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım yangın yerine gelerek söndürme çalışmalarını yakından takip etti. AK parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul da yangın yerine gelerek söndürme çalışmalarını takip ettiler.

Rüzgarın etkisi ile hızla büyüyen yangın yerleşim yerlerine yaklaşmaya başladı. Bunun üzerine yazlıklar ve hobi bahçeler boşaltıldı. Yangın Sunucu göl evlerine iki eve sıçradı ancak ekiplerin müdahalesi ile söndürüldü.

Ekiplerin yoğun çabası sonucu yangın akşam saatlerinde kontrol altına alınarak söndürüldü. Soğutma çalışmaları sürerken Jandarma yangının çıkış nedenini araştırıyor. Görgü tanıklarının ifadesini alan Jandarma yangının sabotaj sonucu çıkıp çıkmadığını araştırıyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2021, 23:01
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER