FETÖ'DEN YARGILANAN İŞ ADAMI MUSTAFA GÜNDÜZ BERAAT ETTİ

FETÖ terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla yaklaşık bir yıl hapis yatan Uşak Eski Belediye Başkan Yardımcısı ve iş adamı  Mustafa Gündüz yargılandığı davadan beraat etti.

FETÖ'DEN YARGILANAN İŞ ADAMI MUSTAFA GÜNDÜZ BERAAT ETTİ
banner628
banner656

Uşak’ta 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yapılan operasyonlarda FETÖ  terör örgütü üyeliği  iddiasıyla tutuklanıp cezaevine gönderilen ve yaklaşık bir yıl hapis yatan Uşak Eski Belediye Başkan Yardımcısı ve iş adamı  Mustafa Gündüz yargılandığı davadan beraat etti.

Uşak 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen son duruşma da son savunmasını yapan iş adamı ve Uşak Eski Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gündüz FETÖ  terör örgütü ile uzaktan yakından hiçbir alakasının olmadığını söyledi. Yurt dışına  iş adamlarıyla birlikte yapıldığı iş gezilerinin FETÖ  ile alakası olmadığını hiçbir zaman için FETÖ  terör örgütü ile bir bağlantısının olmadığını yardım etmediğini ve toplantılarına katılmadığını  söyledi.

banner653
Uşak Belediye Başkan Yardımcılığı yaptığı dönem de de o zaman cemaat olarak tabir edilen yapı ile hiçbir ilgisinin olmadığını onlara belediyeden herhangi bir imtiyaz sağlanmadığını söyledi.

Dosyayı inceleyen ve delilleri değerlendiren mahkeme heyeti Mustafa Gündüzün FETÖ  terör örgütü ile bağlantısı olduğuna dair delil bulunamadığını şahitlerin ifadelerinde de Mustafa Gündüzün FETÖ terör örgütü üyesi olduğuna dair bir beyanının olmadığını dikkate alarak beraat kararı verdi. Mahkeme Mustafa Gündüz’ün yurt dışı çıkış yasağını ve adli kontrol kararını da kaldırdı.

İş adamı ve Ali Erdoğan döneminde Uşak Belediyesinde Başkan yardımcısı olan Mustafa Gündüz 15 temmuz 2016 darbe girişiminden sonra gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkeme tarafından  FETÖ  terör örgütü olduğu iddiasıyla tutuklanmıştı.

Mustafa Gündüz yaklaşık bir yıl Bandırma cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra çıkarıldığı ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 16:01
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER