EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINACAK, TRAFİK RAHATLAYACAK

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINACAK, TRAFİK RAHATLAYACAK

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINACAK, TRAFİK RAHATLAYACAK
banner282
Uşak İl Emniyet Müdürlüğü binasının yeni hastane ve adliye binasının bulunduğu bölgeye taşınacağını söyleyen AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, “Projelendirme ve yer tahsisi tamamlandı, önümüzdeki günlerde ihale süreci tamamlanacak. Emniyet Müdürlüğünü taşıyarak, kent merkezindeki yoğun trafiği azaltacağız” dedi.  
  AK Parti Uşak Milletvekili ve adayı Mehmet Altay, kentteki mevcut İl Emniyet Müdürlüğü binasının yenileneceğini söyledi. Mevcut Emniyet Müdürlüğü’nün kent merkezindeki yoğun araç trafiği ve binanın eski yapı olması nedeniyle yeterli hizmeti veremediğini belirten Uşak Milletvekili Mehmet Altay, “Hastanemizi ve adliyemizi yoğun trafik ve binaların eski yapı olması nedeniyle yeniledik. Şimdi  sırada İl Emniyet Müdürlüğü binamız var. Yeni adliye ve hastane binasının bulunduğu bölgedeki 40 bin 819 metrekarelik alana yapılacak olan yeni Uşak İl Müdürlüğü binasının projelendirme aşamasının sona erdi.  18 bin 200 metrekarelik inşaat sahasına yapılacak olan binamızın ihale sürecine geçildi” dedi.
banner563
  ARSA TAHSİSİ 2 YIL SÜRDÜ
  Yeni binanın bodrum ve zemin kat hariç 3 katlı olacağını dile getiren Mehmet Altay, “Söz konusu projeyi yaklaşık 3 yıl önce tasarladık ve arsa tahsisi noktasında ciddi emek sarf ettik. Bu süre zarfında projelendirme ve zemin etüdü gibi çalışmaları da aradan çıkardık. Emniyet personelimizin ve halkımızın kurumla ilgili işlemlerini daha rahat bir ortamda görmesini sağlayacağız. Emniyet müdürlüğü binamızın taşınması ile kent merkezindeki yoğun trafiğin de bir nebze olsun önüne geçilecek” diye konuştu. 
  Altay, ihale aşamasının ardından inşaat sürecinin zamanından önce bitmesi için gerekli takibi yapacaklarını sözlerine ekledi.
 

 

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER