Bakan Yıldırım`dan Belediye Ziyareti

Bakan Yıldırım`dan Belediye Ziyareti

Bakan Yıldırım`dan Belediye Ziyareti
banner282
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım kentte yapılması planlanan çevre yolunun temel atma töreni için kente geldi. Sırasıyla Uşak Valiliği, temel atma töreninin ardından Bakan Yıldırım’ın ziyaret ettiği yerlerden birisi de Uşak Belediyesi oldu. Ziyarette Belediye Başkanı Ali Erdoğan Bakan Yıldırım’ı karşılarken, Vali Mehmet Ufuk Erden, AK Parti Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ve Mehmet Altay, Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan ve daire müdürleri katıldı. Toplantıda Başkan Ali Erdoğan bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda kentte yapılanlar anlatıldı. Uşak’ta birçok projeyi hükümetin projesi ile entegre ettiklerini belirten Belediye Başkanı Ali Erdoğan, " İlimizde kentin gelişimi adına çalışmalar sürüyor. Çalışmalarımızda ilimizin gelişmesini amaçlıyoruz. Bu bağlamda büyük projelerimiz var. Yaptığımız çalışmalarda devletimizin projelerini de gözeterek planlama yapmaktayız. Bu kapsamda yakın zamanda belediyemiz projelerimiz ile başarı kaydedeceğiz” dedi. Bakan Binali Yıldırım yaptığı konuşmasında ise bakanlık olarak bütün yerel yönetimlere katkı verdiklerini belirtti. Uşak ile de uyumlu çalıştıklarını bildiren Bakan Yıldırım, " Biz yerel yönetimlerimize destek verirken hiçbir partinin vesayetini düşünmüyoruz. Hangi parti olursa olsun elimizden geleni yapıyoruz. Uşak’ta da belediyemiz ile birlikte çalışmalarımız oldu. Bundan sonra da çalışmalarımız sürecek” şeklinde konuştu
 
Projelerimizi geleceği düşünerek yapıyoruz
 
Uşak Belediyesi’nin projeleri yaparken devletin projelerini de gözetlediğini belirten Belediye Başkanı Ali Erdoğan, " Uşak Belediyesi olarak ulaşım ağını dikkatli bir şekilde takip edip buna göre proje yapıyoruz. Kentimizde yeni kırk metrelik çevre yollarımız ile katkı sağladık. Yaptığımız çevre yollarımız Ulaşım Bakanlığı projeleri ile entegredir. Belediyemiz sirkülasyonu ciddi şekilde önemsemektedir. Belediye olarak yol çalışmalarımızın yanında büyük projelerimiz ile kente yön veriyoruz. Kentsel dönüşüm projesi, yeni çöp alanı projesi termal projesi gibi projelerimiz kentimizin geleceği açısından değerlidir. Özellikle termal projemiz ile ayda on binlerce ziyaret gerçekleşiyor. Sağlık dağıtan suyumuz yeni açtığımız kuyumuzda 72 dereceye ulaşarak kent ısıtmasına katkı sağlayacaktır. Kent adına beklentilerimiz için hızlı tren projesi ve oto yol projesidir. İnanıyoruz ki gelecekte projelerimiz ile kentimiz daha iyi noktalara gelecektir” dedi.
 
Belediyelerin yanındayız
 
Bakanlık olarak bütün belediyelerin yanında olduklarını belirten Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, " Uşak Belediyesi’nin güzelleştirilmesi için verilen gayreti görmekteyiz. Yerel yönetimler sorunların çözümünde sıkıntılar yaşamaktadır. Bakanlıklarımız bu bağlamda yerel yönetimlere destek vermektedir. Biz Uşak’ın gelişimi için de elimizden geleni yapıyoruz. Hızlı tren ve İzmir Ankara karayolu çalışmaları Uşak için önemli çalışmalardandır. İmkanlar nispetinde Uşak’ın yerel yönetimine desteklerimiz devam edecek. Kentin sorunları ile ilgili bizi ilgilendiren kısımlarda yardımcı olacağız” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Ali Erdoğan Bakan Binali Yıldırım’a Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık konulu plaket ve Uşak halısı hediye etti.
 
 
 
 
 
YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER