AK PARTİ İLÇE BAŞKANININ SÜT BİRLİĞİ OYUNU

AK PARTİ İLÇE BAŞKANININ SÜT BİRLİĞİ OYUNU
banner628
 Banazlı süt üreticisi İktidar hırsıyla yok edilmeye mi çalışılıyor!.

20 Şubat tarihinde Ak Parti Banaz İlçe Başkanı ve Banaz Süt Birliği Başkanı Süleyman Aydın hakkında Ak Parti Banaz İlçe Başkanı Süleyman Aydın üreticiyi tehdit ediyor başlıklı bir haber yayınlamıştık. Bu haberden önce de kendisiyle alakalı yine çarpıcı iddiaların bulunduğu bir suç duyurusunu da yayınlamıştık. Haberde Ak Parti Banaz İlçe Başkanı ve Banaz Süt Üreticileri Birliği Başkanı Süleyman Aydın’ın Ak Parti İlçe Başkanlığını kullanarak,  birliğe üye süt üreticisine baskı kurduğunu,  bu yolla haksız kazanç elde ettiğini ve süt birliğine üye olan üreticinin desteklenmesi amacıyla birliğin banka hesabına Tarım Bakanlığı tarafından yatırılan süt desteğinin, çeşitli isimlere usulsüz şekilde aktarıldığını,  bankamatik marifetiyle çekildiğini veya bir takım isimlere havale yoluyla aktarıldığını anlatmıştık.

 

 Aynı haberde Süleyman Aydın’da  birliğin bazı mali sıkıntılar çektiğini,  birlik hesabının icra yoluyla bloke edildiğini, bu yüzden destek mahiyetindeki paraları başka hesaba aktardığını veya bankamatik aracılığıyla çektiğini belirtmişti. Haberden hemen sonra kendisine ait facebook sayfasını da etiketleyerek konuyu  yine kamuoyu önünde bir soru daha sormuş,  Banaz Süt Üreticileri Birliğinin kim yada kimlere veya hangi kurumlara borçlu olduğunu, birliğin hesabının nasıl bloke edildiğini ve bloke edilen hesabın nasıl kullanıldığını sormuştuk.

 

1350 Üyenin Haberi Yok

 Sorularımızı yanıtsız bırakan Ak Parti Banaz İlçe Başkanı ve Banaz Süt Birliği Başkanı Süleyman Aydın  hakkında açılan davalar ve çeşitli iddiaların yer aldığı haberlerimize rağmen iktidarın verdiği rahatlıkla Süt Birliği Başkanlık seçimlerine giden Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Aydın  Banaz  İlçe Tarım Müdürü İdris Yaman koordinesinde 29 Nisan'da gerçekleştirilen bir toplantıda kendisini sadece 16 kişiye yeniden başkan seçtirmeyi başardı.

 

Süt Birliği Üyeleri Seçimden Habersiz!.

 29 Nisanda gerçekleştirilen seçimler öncesinde üyelere hiç bir bilgilendirme veya çağrı mektubu ile seçim tarihinin ilan edilip bildirilmemesi Banaz Süt Birliği seçimlerine gölge düşürürken yeni bir tartışma daha alevlendi. Süt Birliği üyelerindin neredeyse hepsinin haberinin olmaması ve seçim tarihinin çağrı mektubuyla üyelere bildirilmemesi dışında herhangi bir yayın organıyla kamuoyuna ilan edilmemesi seçimlerin oldu bittiye getirilerek Süleyman Aydın'ın koltuk sevdasına kurban edildiği de gelen bilgiler arasında.İddialara göre karşı grup Banaz da ki bütün gazetelere seçim ilanını sormuş ancak böyle bir ilan yayaınlanmadı bilgisini almışlar ancak seçimden sonra Tarım İl Müdürlüğünde AK partiye yakın bir gazetede ilanın yayınlandığını görülmüş ancak gazetenin hiç bir yere dağıtılmadığı bazı vatandaşlar tarafından talep edilmesine rağmen temin edilemediği belirtilmektedir. 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 12:54
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER